СтрумицаНет >
  • 24 часа
  • 7 дена
  • 14 дена
Зомимак-М утре со Преспа ги почнува куп дуелите
Апр 24 2014

Зомимак-М утре со Преспа ги почнува...

Ракометарите на „Струмица Зомимак-М“ утре со ракометарите на „Преспа“ од Ресен го играат елиминациониот дуел од Купот на Македонија
Реакција од ВМРО-ДПМНЕ на прес конференција на Марјан Даскаловски
Апр 24 2014

Реакција од ВМРО-ДПМНЕ на прес...

Од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица со реакција на денешната изјава на кандидатот за пратеник од СДСМ, Марјан Даскаловски
Даскаловски: Ќе ја департизираме јавната администрација
Апр 24 2014

Даскаловски: Ќе ја департизираме...

Администрацијата мора да е сервис и во служба на граѓаните
Пишев очекувал денеска Заев да му одговори на поставените прашања
Апр 24 2014

Пишев очекувал денеска Заев да му...

Кандидатот за пратеник во ИЕ-4 од ВМРО-ДПМНЕ, Васил Пишев, очекувал од денешната прес конференција на Зоран Заев, да одговори на...
Орцев промовира дел од мерките на СДСМ за лицата со посебни потреби
Апр 24 2014

Орцев промовира дел од мерките на...

Кандидатот за пратеник во ИЕ-4 од СДСМ, Панче Орцев, денеска промовираше дел од мерките и проектите кои тие како Влада би ги реализирале...

Веб Билборд

Видео Галерија

Политика

Вторник, Апр 22 2014 0 comment
Фудбалерите на „Вами Пром“
Најдобра беше екипата на „Вами Пром“ од Василево која во финалето на пенали го совлада тимот на „Пинки Тошка“
Четврток, Апр 03 2014 0 comment
Крводарителска акција во Босилово
Во акцијата традиционално крв даруваше и градоначалникот на општина Босилово, Љупчо Колев
Недела, Фев 09 2014 0 comment
Новоселецот Костадин Мартинов со
Минатата година истрачал пет маратони, но најдраг му бил оној во САД од Минеаполис до Сент Паул во должина од 42,2 километри
Четврток, Апр 24 2014 0 comment
Зомимак-М утре со Преспа ги
Ракометарите на „Струмица Зомимак-М“ утре со ракометарите на „Преспа“ од Ресен го играат елиминациониот дуел од Купот на Македонија

 

Најава

Погледнете каде денеска ќе има прекин

Во периодотод 10:00 до 12:00 часот без снабдување со електрична енергија ќе останат

Избор на уредникот