.

Избор на Уредникот

Даун синдром не е збор за плашење, туку дете за сакање – денеска е Ден на лицата со Даун синдром

Даун синдром не е збор за плашење, туку дете за сакање – ден…

Мар 21, 2021 Магазин

Денеска е Денот на лицата со Даун синдром. Денеска се одбележува убавината на различностите и инклузијата, затоа што во нивната разновидност всушност ...

ВИДЕО: Турската пеачка Gül Özgüner Altın ја сними „Елено ќерко“ со струмичанецот Иван Кукиќ

ВИДЕО: Турската пеачка Gül Özgüner Altın ја сними „Елено ќер…

Мар 16, 2021 Магазин

Турската пеачка Gül Özgüner Altın ја сними македонската народна песна „Елена ќерко“, аранжмански направена од младиот басист, струмичанецот Иван Кукиќ...

Во Струмица почнаа карневалските празнувања, годинава во знакот на Ковид-19, без карневал

Во Струмица почнаа карневалските празнувања, годинава во зна…

Мар 12, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Со подигање на знамето на Струмичкиот карневал на платото пред Центарот за култура „Антон Панов“, вечерва на симболичен начин и со почитување на сите ...