„Црвена Ружа“ отвора нов модерен маркет, на денот на отворањето големи изненадувања за потрошувачите

Понеделник, 10 Мај 2021

Ланецот од маркети на познатиот струмички бренд „Црвена Ружа“, препознатлив кај струмичани по дисконтните цени, во сабота, 15-ти мај во 12:00 часот отвора уште еден модерен маркет на површина од 1200 м².

Новиот маркет на „Црвена Ружа“ се наоѓа во кругот на поранешен „Југопромет“ во Струмица и располага со 50 паркинг места за своите потрошувачи.

Новина во овој модерен маркет „Црвена Ружа“ е тоа што таму ќе се подготвуваат разновидни јадења по домашни рецепти, а ќе има и своја месарница со свежо месо.

Повеќе од 30.000 производи веќе се поставени во новиот маркет, кои на самиот ден на отворањето ќе бидат со намалени цени и дополнителни гратис производи, а на дел од производите се планира презентација и декустација.

Од „Црвена Ружа“ на денот на отворањето најавуваат и големи изненадувања за своите потрошувачи кои ќе го посетат маркетот, па и за најмладите потрошувачи таму ќе бидат Маша и Медо, Мина и Мики Маус, кои купувањето ќе им го направат позабавно.

„Црвена Ружа“ веќе 32 години ги опслужува струмичани и своите ценети потрошувачи од регионот, благодарение на довербата на потрошувачите кои ја имат за квалитетни и ниски цени на производи во сите свои маркети.

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

„Angels“ бара девојка за работа во бутикот

„Angels“ бара девојка за работа во бутикот

Јун 13, 2021 Веб Билборд

„Angels“ бара девојка за работа во бутикот. Пријавување на Facebook и Instagram профилите на бутикот: www.facebook.com/AngelsStrumica www.instagram...

Отворена канцеларија на премиерот Зоран Заев во Струмица за непосредни средби со граѓаните

Отворена канцеларија на премиерот Зоран Заев во Струмица за …

Јун 12, 2021 Вести

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска во Струмица ја отвори Канцеларијата за непосреден контакт со граѓаните. ...

Трет ден блокада во центарот на Струмица

Трет ден блокада во центарот на Струмица

Јун 10, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Трет ден блокирана главната раскрсница пред ТЦ „Глобал“ во Струмица. Блокадите кои ги има во повеќе градови во терминот од 15 до 17 часот се организир...

Струмичката полиција приведе 36-годишен жител од Василево, кај него пронајдено марихуана и малолетничка која живеела во неговиот дом

Струмичката полиција приведе 36-годишен жител од Василево, к…

Јун 09, 2021 Вести

Денеска во Василево, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Т.М.(36) од Василево. При претрес во неговиот дом, извршен со судска на...

Во четврток два часа прекин на електричната енергија на неколку улици во горниот дел на градот Струмица

Во четврток два часа прекин на електричната енергија на неко…

Јун 08, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица ги известуваат граѓаните дека поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето ...

Поцкова: Документот „Патоказ“ да биде објавен пред целиот народ

Поцкова: Документот „Патоказ“ да биде објавен пред целиот на…

Јун 08, 2021 Вести

Струмичкото ВМРО-ДПМНЕ од денеска, па во наредните два дена од 15:00 до 17:00 часот со протести на главната раскрсница во градот. Целта на протестот е...

Започна гасификацијата на струмичката болница

Започна гасификацијата на струмичката болница

Јун 08, 2021 Вести

Со стартот на изградбата на нова котлара, започна гасификацијата на ЈЗУ „Општа болница“ во Струмица, а веќе од следната грејна сезона ќе биде единстве...

Промовирана книгата „Видое Подгорец - незавршена приказна“ од Киро Донев

Промовирана книгата „Видое Подгорец - незавршена приказна“ о…

Јун 08, 2021 Вести

Во рамките на 20-та литературната манифестација „Средба под јаворите – Видое Подгорец 2021“, синоќа во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица б...