Струмичанката Сања Димова во „Ѕвездите на Гранд“, натпреварувањето ќе го продолжи со Цеца Ражнатовиќ

Недела, 10 Октомври 2021

Прекрасниот млад вокал од Струмица, 20-годишната студентка на Факултетот за музичка уметност Сања Димова, ќерка на познатиот фолк тандем Билјана и Борис Димови, учествува во познатото балканско шоу „Ѕвезде Гранда“.

Во синоќешното прво претставување, кое го реемитуваше Канал 5 ТВ, Сања ја отпеа македонската печалбарска песна „Судбо моја“ и една песна од Ана Бекута „Опет имам разлога да живим“.

Сања ги воодушеви и публиката и жирито кое и даде пет од можните шест гласа, а глас доби и од продукцијата. Таа за ментор од жирито, со која ќе работи понатаму ја избра балканската ѕвезда Цеца Ражнатовиќ.

Поддршка на Сања во студиото на Гранд беа нејзините родители Билјана и Борис кои во Бекстејџот и тие ја запееја познатата „Кажи Рајне, кажи душо“.

„Жал ми е што твоите родители годинава не учествуваат во „Никад није касно“ за да ги види и слушне цел свет“, кажа Саша Поповиќ, а Снежана Џуришиќ на тоа додаде „Жика сигурно ќе ги повика“.

Сања со менторот Цеца продолжува во вториот круг. „Верувај ми душо ќе биде добро“ и кажа Цеца.

Во видеото погледнете го настапот на Сања Димова...

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Зградата на Општина Струмица светна во портокалова боја во чест на борбата против родово базирано насилство

Зградата на Општина Струмица светна во портокалова боја во ч…

Ное 29, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

„Ја осветливме општинската зграда со портокалови филтри и се вклучивме во кампањата 16 дена активизам против родово базирано насилство. Сега и секогаш...

„НОВА-ЛАБ“ – нов Дијагностички центар во Струмица

„НОВА-ЛАБ“ – нов Дијагностички центар во Струмица

Ное 28, 2021 Маркетинг

Во Струмица, во просториите на Дом на Народна техника отворен е нов Дијагностички центар со најсовремена и квалитетна технологија според сите Европски...

107 пијани возачи казнети и исклучени од сообраќај, најмногу во Струмица

107 пијани возачи казнети и исклучени од сообраќај, најмногу…

Ное 28, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Изминатата ноќ полицијата спроведе акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Македон...

Автомобил удрил во пешак и му нанел тешки телесни повреди

Автомобил удрил во пешак и му нанел тешки телесни повреди

Ное 27, 2021 Вести

СВР Струмица информира дека синоќа пред 19:00 часот на улицата „Ѓорги Упчев“ во Струмица, патничко моторно возило „Хјундаи Лантра“ со струмички регист...

ЦО на СДСМ ја прифати оставката на Заев, на 12 декември ќе се бира нов претседател на партијата

ЦО на СДСМ ја прифати оставката на Заев, на 12 декември ќе с…

Ное 27, 2021 Вести

На 12 декември ќе се одржат внатрепартиски избори во СДСМ, откако Централниот одбор на партијата вечерва ја констатирал оставката на лидерот Зоран Зае...

На 21 декември „БЕНЗОИЛ“ ќе го извлече добитникот на автомобилот „Фолцваген Т-Крос“

На 21 декември „БЕНЗОИЛ“ ќе го извлече добитникот на автомоб…

Ное 26, 2021 Магазин

Финалето од големата Наградна игра на Бензинските станици „БЕНЗОИЛ“ се ближи кон крајот. По четирите кола во изминатата година на 21 декември, роденде...

Костадинов: Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија за нашата општина, како модерна и европска Струмица

Костадинов: Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија …

Ное 26, 2021 Вести

„Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија за нашата општина, како модерна и европска Струмица“, вака градоначалникот Костадин Костадинов ја зап...

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак

Ное 25, 2021 Маркетинг

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак! Купи една и дoбиј ооогромен попуст на втората перница. Изберете модели од асортиманот на D...