АЛ-МАКС слави 23 години постоење – толку години најбараното масло за јадење „Бисер“ присутно на домашните трпези

Петок, 10 Декември 2021

Рафинеријата за масло „АЛ-МАКС“ од Струмица денеска слави 23 години постоење, компанијата која го произведува најбараното масло за јадење „Бисер“, препознатливо меѓу домаќинките кои го користат секојдневно на домашната трпеза, а со своите карактеристики признаено и од голем број кулинари и гастрономи. „Ова масло му дава посебен вкус на секое јадење, што говори за одличниот квалитет“, често коментираат професионалните готвачи во ТВ емисии посветени на храната.

Маслото за јадење „Бисер“ на струмичката компанија „АЛ-МАКС“ е добитник на повеќе признанија и награди за квалитет не само во Македонија, туку и надвор од неа. „Бисер“ оддамна се извезува надвор од нашите граници, го има на пазарите во Србија, Косово, Албанија, Бугарија, Грција, а од пред четири години се извезува и во Катар.

Струмичката компанија „АЛ-МАКС“ е меѓу лидерите на Балканскиот бизнис, избрана на Балкански бизнис оскар „Златно класје 2020“. Минатата година бизнисмените од Балканот го избраа лидерот во прехранбената индустрија од Македонија, компанијата „АЛ-МАКС“ за финалист на шестото издание на престижната манифестација Балкански бизнис оскар што се одржа во Софија, Бугарија.

Бисер е 100% рафинирано сончогледово масло за јадење. Проверено, Најдоброто масло за јадење!

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Кривична пријава за наставник од Струмица поради сомнение за кривично дело полов напад врз дете

Кривична пријава за наставник од Струмица поради сомнение за…

Мај 23, 2022 Вести

СВР Струмица до надлежното обвинителство поднесе кривична пријава против 40-годишен наставник од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторен...

На Симпозиум „Силвија Плат и трансатлантизмот“ во Солун поставена изложба на Кристина Зимбакова

На Симпозиум „Силвија Плат и трансатлантизмот“ во Солун пост…

Мај 22, 2022 Вести

На Универзитетот „Аристотел“ во Солун, Грција е поставена изложбата „Самогласки во лет“ на Кристина Зимбакова од Струмица, како дел од целодневниот си...

Танкица Стојанова наградена за женската улога за имиџот на Ева во „Умри машки“ на фестивалот НЕТА

Танкица Стојанова наградена за женската улога за имиџот на Е…

Мај 22, 2022 Вести

Актерката Танкица Стојанова, директорка на Центарот за култура во Струмица е наградена за женската улога за имиџот на Ева во „Умри машки“ од Алдо Нико...

„Sugarland“ бара продавачки на сладолед

„Sugarland“ бара продавачки на сладолед

Мај 21, 2022 Веб Билборд

Познатиот штанд на сладолед „Sugarland“, што се наоѓа на струмичкото корзо до кафе бар „Concept“, има потреба од девојки - продавачки на сладолед. Под...

19-годишно момче со автомобил удрило во девојче од Босилово

19-годишно момче со автомобил удрило во девојче од Босилово

Мај 21, 2022 ФЛЕШ ВЕСТИ

СВР Струмица информира дека вчера попладне во Босилово на магистралниот пат кој минува низ селото, патничко моторно возило со струмички регистарски оз...

Струмичките пожарникари подновени, си добија нови униформи за Денот на пожарникарството

Струмичките пожарникари подновени, си добија нови униформи з…

Мај 20, 2022 Вести

На свеченоста по повод Денот на пожарникарството, струмичките пожарникари со нови униформи – нова лична заштитна опрема за гасење пожари на отворен пр...

Компанијата АМБАЛАЖНИ СЕРВИС вработува Комерцијалист

Компанијата АМБАЛАЖНИ СЕРВИС вработува Комерцијалист

Мај 20, 2022 Веб Билборд

Струмичката компанија АМБАЛАЖНИ СЕРВИС има потреба 1 (еден) Комерцијалист. Подетални информации и пријавување: 078/330-633...

Самостојна изложба на струмичанката Кристина Зимбакова во Солун, Грција

Самостојна изложба на струмичанката Кристина Зимбакова во Со…

Мај 20, 2022 Вести

Денеска во градот Солун, Грција на Универзитетот „Аристотел“, ќе биде поставена самостојна изложба на струмичанката Кристина Зимбакова. Ликовната изло...