Во понеделник по 10-ти пат „Трка на келнери“ во Струмица со највештите и најбрзите келнери од Југоистокот

Вторник, 02 Јули 2019

Натпревар за најбрз и највешт келнер „Трка на келнери 2019“ по 10-ти пат на плоштадот во Струмица, во понеделник 8 јули од 21:00 часот.

Кој ќе биде најбрз, но и највешт и ќе ја освои „келнерската дневница“ од 15.000 денари? Дали ќе учествуваат и повторно ќе ги видиме на оваа натпреварување најдобрите од изминатите години, Горан Кљанков првиот победник во 2010 година, Кире Димитриев, победник во 2012, 2014 и 2015 година, но и келнерката Адријана Костадинова од 2011 година, Томе Стоилков и Сања Николова од 2012, Ѓорги Христов победник на Трката на келнери во 2015, Тимче Андонов од 2016 година или Дени Перов, кој ја освои „келнерската дневница“ во 2017 и 2018 година.

Досега се пријавени 12 келнери, пријавувањето трае до недела кога и ќе бидат објавени сите учесници, а освен од Струмица, според најавите се очекува да учествуваат и келнери од градовите во Југоисточниот регион.

Организаторот „Струмица ОПЕН фестивал“, освен за најбрзиот и највештиот келнер ќе додели и „келнерска дневница“ на второпласираниот од 12:000 денари и третопласираниот 8.000 денари.

По натпреварувањето ќе има и забава за сите посетители, но и славје со најдобрите келнери со музика во живо од струмичкиот бенд „Аларм“.

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

     

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Од 2 март Струмица го добива првиот Дом за стари лица

Од 2 март Струмица го добива првиот Дом за стари лица

Фев 21, 2020 Вести

Привршуваат финалните работи околу адаптирањето на поранешниот комплекс „Цареви кули“ над Струмица во приватен Дом за стари лица и Дневен центар – „От...

Изгубено е 14-годишно момче, Струмичката полиција го бара

Изгубено е 14-годишно момче, Струмичката полиција го бара

Фев 21, 2020 Вести

СВР Струмица денеска попладне информираше дека вчера околу 11:00 часот, И.Р. (41) од село Баница, струмичко, пријавил во Полициската станица во Струми...

Направен е редоследот на карневалистите за поворката на Струмичкиот карневал на 29 февруари

Направен е редоследот на карневалистите за поворката на Стру…

Фев 20, 2020 Вести

Организациониот одбор на Струмичкиот карневал, во присуство на претставници на карневалските групи, вечерва во Домот на АРМ во Струмица го направи ред...

Дел од периферијата на градот Струмица четири часа ќе биде без струја, погледнете каде

Дел од периферијата на градот Струмица четири часа ќе биде б…

Фев 20, 2020 Вести

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (петок, 21 февруари), во периодот од 09:00 до 13:00 часот ќе биде прекинато снабдувањето со еле...

Амбасадорката Рејчел Галовеј го вкуси виното „Таис“, ја посети винаријата на „Грозд“

Амбасадорката Рејчел Галовеј го вкуси виното „Таис“, ја посе…

Фев 20, 2020 Вести

Британската амбасадорка Рејчел Галовеј, во придружба на градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски и претседателот на Советот, Марјан Даскаловски, де...

Британската амбасадорка Рејчел Галовеј е во дводневна посета на Струмица

Британската амбасадорка Рејчел Галовеј е во дводневна посета…

Фев 20, 2020 Вести

Амбасадорката на Обединетото Кралство во Македонија, Рејчел Галовеј, денеска и утре е во дводневна работна посета на Струмица. Работната посета ја за...

Автомобил удрил во запрежно возило, сообраќајот кај Куклишка крстосница беше половина час во прекин

Автомобил удрил во запрежно возило, сообраќајот кај Куклишка…

Фев 20, 2020 Вести

Денеска околу 09:30 часот на излезот од Струмица кон Валандово, кај Куклишка крстосница, се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил и запрежно во...

Во прекин патниот правец кон Валандово поради сообраќајка кај Куклишка раскрсница

Во прекин патниот правец кон Валандово поради сообраќајка ка…

Фев 20, 2020 Вести

АМСМ информира дека од 10:00 часот сообраќајот на патниот правец Струмица - Валандово кај Куклишка крстосница, поради случена сообраќајна незгода, е в...