Карневалско музичко возење НАГОРЕ

Сабота, 22 Февруари 2020

Струмички карневал 2020! Возбудата расте НАГОРЕ. За прв пат годинава маскенбал, ГОРЕ. Освен многу маски, супер МУЗИЧКА програма за сите кои сакаат да возат НАГОРЕ. Артистите задолжени за карневалските денови:

►28.02. Петок

DJ FEY ни доаѓа од соседна Бугарија. За дел од вас, познат по одличниот настап кој го имаше на минатогодишните карневалски денови. Активен е по клубовите во Софија и секогаш во тек со најновите музички движења, благодарение на платформата за видео Face’s control. Возиме до крај со Boyan Hadji.

►29.02. Сабота

Саботниот карневалски ден ќе започне со денската забава. Задолжени за одлична журка ќе бидат веќе докажаните Denny Trajkov и Firma од Mosaik Kolektiff, кои  ќе не раздвижат со пријатен  хаус и тек ритам. Зад пултот на главната саботна карневалска вечер ќе биде еден од најчесто слушаните имиња кога станува збор за deep tech  во Македонија, Dejan Dex. Тој заедно со Daut ќе ни го претстават звукот на добро познатата Pirka.

Карневалот НАГОРЕ не завршува во Сабота вечер. Продолжуваме да возиме добра музика и во Недела.

►01.03. Недела

Верни на традицијата продолжуваме со маски и одлична музика која ќе ни ја пружи докажаниот, а наш Nick fay. За загревање со Progressive House ќе биде задолжен Hristov. Изненадувањата не завршуваат тука. НАГОРЕ ќе избере и најдобра маска која ќе биде наградена.

►02.03. Понеделник

Конечно малку одмор после традиционалниот ручек или познат мегу струмичани „Бел фасуљ“. НАГОРЕ продолжува со карневалскиот ритам и во Вторник.

►03.03. Вторник

За оние кои не слушнале, Вторник беше денот за струмичкиот карневал. Во таков ритам ќе продолжиме и годинава. Маскирани и подготвени за уште една незаборавна журка ве очекуваме да го одбележиме Струмичкиот карневал. Задолжени за мучичкото возење НАГОРЕ, ќе бидат DJ Cobe и Boyan Hadji.

Да уживаме и раскажуваме... Ве чекаме НАГОРЕ!!!

Информации и резервации на ► 071 307 779

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

     

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Нема нов случај регистриран со коронавирус во Струмица, на ниво на држава 26 новозаболени

Нема нов случај регистриран со коронавирус во Струмица, на н…

Мар 30, 2020 Вести

Во изминатите 24 часа во Струмица не е регистриран случај со коронавирус, засега останува само едно лице потврдено во текот на вчерашниот ден. Вкупнат...

Граѓаните да пријават на 191 во кој маркет има зголемени цени

Граѓаните да пријават на 191 во кој маркет има зголемени цен…

Мар 30, 2020 Вести

Граѓаните да не креваат паника, затоа што лимони и друго јужно овошје има, а трговците на големо и на мало да не се обидуваат да прават манипулации со...

26 нови случаи на коронавирус, почина уште едно лице

26 нови случаи на коронавирус, почина уште едно лице

Мар 30, 2020 Вести

„Во изминатите 24 часа се регистрирани 26 нови случаи на коронавирус во земјата. Целосен преглед за состојбата по градови ќе испратиме дополнително, б...

Синоќа 14 лица во Струмица ја прекршиле забраната за движење од 16 до 5 часот

Синоќа 14 лица во Струмица ја прекршиле забраната за движење…

Мар 30, 2020 Вести

Ноќта помеѓу 29 и 30 март на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица, вкупно 31 граѓанин ги прекршиле прописите и наредбите предвидени од ...

Утре прекин на струјата на дел од булеварот „Гоце Делчев“ во Струмица

Утре прекин на струјата на дел од булеварот „Гоце Делчев“ во…

Мар 30, 2020 Вести

Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична...

Забрани нема, а улиците празни: Струмичанец во Флорида на духовит начин раскажува за корона кризата

Забрани нема, а улиците празни: Струмичанец во Флорида на ду…

Мар 29, 2020 Магазин

Струмичанецот Кирил Петров, кој веќе 20 години живее во Флорида, САД, ја користи социјалната мрежа Инстаграм за да долови каков е „маабето“ за корона ...

Јаневски: Да се почитува личноста и угледот на секој поединец независно дали е инфициран, тестиран, во самоизолација или во карантин

Јаневски: Да се почитува личноста и угледот на секој поедине…

Мар 29, 2020 Вести

Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски со апел до своите сограѓани по објавувањето на информацијата дека едно лице од Струмица е заболено...

Не етикетирајте, не осудувајте и не ширете лажни информации - се огласи една од девојките која беше снимена како влегува на Инфективно

Не етикетирајте, не осудувајте и не ширете лажни информации …

Мар 29, 2020 Вести

Во петокот преку социјалните мрежи во пораки се споделуваше видео од три женски лица како со амбулантно возило се донесени во Инфективното одделение и...