Магазин

Младиот струмичанец Јовче Пандев со нова авторска…
Струмичкиот бенд „Алегро“ на YouTube објави нов…
Прекрасниот македонски глас, харизматичната Ленче Кукиќ е…
Во организација на Здружението „Јога Сурја Сонце“,…
И со „Париски локал“ и нејзината интерпретација,…
Одлична улична атмосфера на синоќешниот „Street summer…
Во срцето на градот, покрај големиот градски…
„Струмица ОПЕН фестивал 2019“ почнува утре и…
Балканската ѕвезда Северина ќе биде повторно дел…
Синоќа во рамките на манифестацијата „Средби под…
„Струмица ОПЕН фестивал 2019“, стартува во недела,…
Најмасовната домашна манифестација „Струмица ОПЕН фестивал“, стартува…
На 13 јуни (четврток), во големата сала…