Магазин

Судбоносното „ДА“ пред матичар, Димитар и Маја…
Горан Кукиќ со песната „Дојрана“ го освои…
На ЦД-то се наоѓаат 17 „валандовски“ песни…
Како и секоја свадба весело и разиграно,…
Во коментарите објавени под фотографијата на Фејсбук,…
Заврши фотосесијата на „Струмка” со Трајче Ѓоргиев…
Погледнете го видеото од настапот на Трајче…
Бекот на „Струмица Зомимак-М“, Дејан Пецаковски, заплови…
Струмичкиот „Мотив Бенд“ е прогласен за најдобар,…
Српската телевизија „ПИНК“ деновиве направи сторија од…
По втор пат во Струмица, фестивалот на…
Шармантната струмичанка Линела, е совршен пример како…
Синоќа, момчето од Струмица, единствениот претставник од…
Во вечерашната емисија 14-годишниот талент ја изведе…
ВИДЕО: Погледнете го вечерашниот настап на Трајче…
Трајче Ѓоргиев со прекрасната интерпретација на познатото…
Момчето од Струмица, Трајче Ѓоргиев се врати…
Јоце Панов сними видео спот за песната…
Трето место се струмичкиот дует за овој…
Центарот за странски јазици „ДМ Интернешанал Стадис“…
Со обичаи и верувања особено е исполнет…