Учениците од Василево го одбележаа Светскиот ден на детската книжевност

Безбедно, со прописно поминување на пешачкиот премин преку булеварот „Ленинова“, децата стекнаа нови искуства и сознанија

Три часа дабатираа советниците, а само два и пол часа беше за годишната сметка на ЈПКД „Комуналец“

Целокупната активност опфаќаше и регулација на речното корито во должина од триесеттина метри

По овој натпревар, Струмица направи голем чекор во борбата за опстанок, особено влошувајќи ја позицијата на Лисици

Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека и денеска (четврток, 2 април), од 09:30 до 18:00 часот ќе има прекин на водоснабдувањето

Од ЕВН Македонија информираат дека утре од 08:30 до 14:00 часот ќе има прекин на електричната енергија во градот Струмица

Возбудени, насмеани, помалку уплашени и по некое расплакано детенце, заедно со своите родители, утрово ги исполнија просториите на градинката

Според листата од топ 5-те книги најпродавани во месец март, романот „Сети се, да ме заборавиш“ на младата струмичанка Мариа Јова

30 години од отварање на Невропсихијатриска служба – при ЈЗУ Општа болница во Струмица

Во периодот од 10:00 до 20:00 часот, без вода за пиење ќе бидат жителите од улицата „Бошко Буха“ во Струмица

Советот на општина Струмица денеска ќе го утврди и буџетскиот календар за подготовка и донесување на Буџетот на општина Струмица за 2016 година

Осумнаесетгодишен тинејџер, кој имал голем мерак да вози автобус, украл автобус на фирмата „Струмица Експрес“ и со него возел цели 10 километри

Денеска и утре во канцеларијата на Центарот на заедницата на општина Струмица се одржува дводневна обука за младите струмичани

Без снабдување со електрична енергија ќе останат, дел од објекти на улицата „Ленинова“...

Денеска во просториите на РФМ се изврши ждребката за календарот со натпревари во плејоф и плејаут делот од Супер лигата