Таа доѓа на местото на Трајче Мицев, а мандатот во наредните четири години и е доверен од страна на делегатите на денешното изборно Собрание

Во изминатите 24 часа на подрачјето на Струмица наврнале 16 литри на м² дожд, а снежната покривка изнесувала само 1 сантиметар

Советот на општина Струмица денеска од 11:00 часот ќе ја одржи 23-тата седница на која советниците ќе расправаат по 20-те точки

Синоќа тој со свој бенд беше во познатиот ресторан во Струмица, „Космополит“, каде публиката уживаше во неговиот прекрасен глас

ФОТО: Центарот на Струмица ноќе од птичја перспектива

Извршен е претрес во домот на пријавениот, при што се пронајдени 375 семки од растението канабис сатива

40 штеки цигари марка „YORK international“ со македонски контролни маркички, се откриени на граничниот премин Ново Село

Во СОУ „Никола Карев“ од 156 ученици, 145 биле на тестирање, во СОУ „Јане Сандански“ околу 150

Двајца струмичани фрлале дрва од возило во движење при бегство од полицајци

Утре (вторник), од 10:00 до 14:00 часот без снабдување со електрична енергија ќе остане дел од селото Дабиље

Граѓаните од населените места Сачево, Муртино, Просениково и Дабиле кои се најпогодени од поплавите, досега доставиле вкупно 260 барања

Утрово околу 9 часот на „транзитниот“ пат во Струмица, кај мостот од поројот, се случила сообраќајна незгода

Шест кражби имало во оваа седмица, а биле украдени пари, електронски каблови, паричник, мобилен телефон, ташна, лекови, козметика

Пожарникарите гаснеле оџаци, куќа, возило, но и собирале лешеви од отруени кучиња

Ќе има повремен локален дожд кој во текот на ноќта и на некои пониски места ќе поминува во снег

Бензинската станица „GamaOil“, која работи по лиценца на „Shell“, располага со сите нафтени деривати и моторни масла, кои се со одличен квалитет