Мастеркард картичка од „ИутеКредит“ со подигање готовина без провизија

Четврток, 13 Февруари 2020

Сите сопственици на Мастеркард картичка од „ИутеКредит“ во периодот од 13.02 до 16.02.2020 година ќе имаат можност да подигаат пари од било кој банкомат во државата без провизија.

Каде сè може да се користи картичката?

Покрај повлекување пари од банкомат, картичката може да се користи во сите продажни места каде што е овозможено плаќање со Mastercard или да се купува онлајн.

Исто така, со картичката може да се добие и дополнителен попуст до 15% при плаќање кај трговските партнери на „ИутеКредит“.

Сè уште немате картичка? Аплицирајте веднаш!

Сите нови клиенти може да ја добијат картичката со поднесување апликација за кредит од 3.000 до 40.000 денари со период на отплата до 12 месеци.

Постоечките клиенти пак, може да ја добијат картичката со одобрена апликација за кредит и во поголеми износи, односно кеш кредити до 100.000 денари и можност за отплата до 24 месеци.

Промотивно, во месецот на љубовта, сите парови кои заеднички ќе аплицираат со две апликации за кредит во експозитурата на „ИутеКредит“ во Струмица, ќе можат да добијат одобрување на кредит без камата во целото времетраење на кредитот!

Може да аплицираат сите заинтересирани на возраст од 18 до 75 години кои имаат трансакциска сметка, докажан прилив на средства и позитивна кредитна историја.

Комерцијална објава

 

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Поради дефект без вода се жителите на улицата „Бетовенова“ во Струмица

Поради дефект без вода се жителите на улицата „Бетовенова“ в…

Окт 01, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека поради санирање на дефект прекинато е водоснабдувањето на улицата „Бетовенова“ во Струмица. Нормализирање на водо...

Струмица денеска со 9 новозаболени од ковид-19 и 14 оздравени пациенти

Струмица денеска со 9 новозаболени од ковид-19 и 14 оздравен…

Сеп 30, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Во последните 24 часа од направените 1697 тестирања, регистрирани се 194 нови случаи на ковид-19. Најмногу во Скопје 77 лица, а во Струмица 9 нови слу...

Утре прекин на електричната енергија на улиците „Маршал Тито“ и „Балканска“ во Струмица

Утре прекин на електричната енергија на улиците „Маршал Тито…

Сеп 30, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (четврток, 1 октомври), од 08:00 до 09:30 часот ќе биде прекината електричната енергија на улиц...

Вечерва кај ТЦ „Глобал“ во Струмица, автомобил удрил во пешак

Вечерва кај ТЦ „Глобал“ во Струмица, автомобил удрил во пеша…

Сеп 29, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Вечерва околу 20:40 часот на раскрсницата од булеварот „Ленинова“ со улицата „4-ти Јули“, кај ТЦ „Глобал“ во Струмица, автомобил удрил во пешак, жена...

Општина Струмица: Училиштата подготвени за новата учебна година

Општина Струмица: Училиштата подготвени за новата учебна год…

Сеп 29, 2020 Вести

Во скоро сите училишта, во текот на летниот период беа реализирани активности за подобрување на условите за реализација на воспитно-образовниот процес...

Еден починат и 11 новозаболени со ковид-19 во Струмица, оздравени четворица

Еден починат и 11 новозаболени со ковид-19 во Струмица, оздр…

Сеп 29, 2020 Вести

Во последните 24 часа од направените 1372 тестирања, регистрирани се 112 нови случаи на ковид-19, од кои 11 и во Струмица. Во болнички услови починаа...

На патот Струмица – Штип се преврте автобус со 16 војници на АРМ, дел од нив се со полесни повреди

На патот Струмица – Штип се преврте автобус со 16 војници на…

Сеп 29, 2020 Вести

Утринава се случи сообраќајна незгода на патот Струмица - Штип, кога се преврте автобус во кој се превезувале 16 војници на АРМ. Како што соопштуваат ...

Мурал во дворот на гимназијата за здравствените работници кои се борат со пандемијата

Мурал во дворот на гимназијата за здравствените работници ко…

Сеп 28, 2020 Вести

Лекарка како супер херој насликана на ѕид во дворот на гимназијата „Јане Сандански“ во Струмица од 16-годишната Јана Мицева, а обоено од средношколци ...