Отворен нов Киси маркет на компанијата „Киси Трејд“ во Струмица

Вторник, 07 Јули 2020

Струмичката компанија „Киси Трејд“ од Струмица отвори нов „Киси маркет“ на улицата „Мајка Тереза“ бр. 1, во населбата Карпош во Струмица.

Новиот „Киси маркет“ располага со разновидни прехранбени производи со цени достапни за секој џеб, опремен е со различни содржини, како што е пиљара за свежо овошје и зеленчук, пекара во која можете во секое време да купите свеж леб и топли бели пецива, оддел за продажба на домашно приготвени јадења, винарија со голем избор на вина и други пијалоци и уште многу други содржини.

По повод отворањето на новиот „Киси маркет“ оваа недела голем број на артикли се со акциски цени, а во Киси маркетите на „Киси Трејд“ многу често можете да најдете намалување на одредени производи и до 25% од редовната цена.

„Киси Трејд“ е компанија која во трговијата е повеќе од 28 години. Ова е петти „Киси маркет“.

ФОТОГАЛЕРИЈА

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Владата ќе бара од Собранието кризната состојба да продолжи до летото, до 30 јуни 2021 година

Владата ќе бара од Собранието кризната состојба да продолжи …

Дек 01, 2020 Вести

На денешната редовна 25-та седница Владата го усвои предлогот на Управувачкиот комитет за координација и управување во системот за управување со кризи...

Ковид-19: Двајца струмичани починаа, 30 нови случаи, 65 оздравени пациенти

Ковид-19: Двајца струмичани починаа, 30 нови случаи, 65 оздр…

Дек 01, 2020 Вести

Во последните 24 часа од направените 3012 тестирања, регистрирани се 1069 нови случаи на ковид-19 од кои 30 евидентирани преку Центарот за јавно здрав...

Утре прекин на електричната енергија на дел од булеварот „Гоце Делчев“, излезот од Струмица кон Дабиље

Утре прекин на електричната енергија на дел од булеварот „Го…

Дек 01, 2020 Вести

Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична...

Фабриката за мебел „11-ти Септември“ вработува двајца монтери

Фабриката за мебел „11-ти Септември“ вработува двајца монтер…

Дек 01, 2020 Веб Билборд

Фабриката за производство на мебел „11-ти Септември“ од Струмица има потреба од двајца монтери. Подетални информации на: 075/40 78 77 или директно во ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, бараат оставка од премиерот Заев

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, бараат оставка од премиер…

Ное 30, 2020 Вести

„Од срцето на Македонија испраќаме силна порака. Решивме да застанеме на патот на предавството, нема да дозволиме да го скршат македонскиот народ, да ...

Бутик „ИМИЏ-М“ Струмица има потреба од девојка за работа

Бутик „ИМИЏ-М“ Струмица има потреба од девојка за работа

Ное 29, 2020 Веб Билборд

Бутик „ИМИЏ-М“ Струмица има потреба од девојка за работа. Пријавување на 071/239-040, преку Instagram профилот или директно во бутикот кој се наоѓа на...

Tројца жители на Струмица починаа, 26 се новозаразени, а 19 се евидентирани како оздравени пациенти

Tројца жители на Струмица починаа, 26 се новозаразени, а 19 …

Ное 28, 2020 Вести

Tројца жители на Струмица, на возраст од 63, 70 и 78 години починаа како последица на коронавирусот. Во изминатите 24 часа во цела држава починале 41 ...

Почина струмичанецот Кирил Лазаров, еден од најплодните македонски композитори

Почина струмичанецот Кирил Лазаров, еден од најплодните маке…

Ное 27, 2020 Вести

Денеска на 78 години почина Кирил Лазаров од Струмица, еден од најплодните композитори на македонски забавни и новосоздадени песни. Кирил Лазаров е р...