Спорт

Фудбалскиот клуб „Беласица“ остана без тренер, актуелниот…
Од 11 до 13 јуни на кошаркарското…
И во вториот натпревар од полуфиналето за…
Со финалните натпревари и церемонијалот на Свеченото…
Во Струмица покрај езерцето во големиот Градски…
Три од четирите одбојкарски клубови во Струмица
Во втората Четвртфинална фаза на Светскоти првенство…
Минимална победа на лидерот на табелата Шкендија…
Првиот полуфинален натпревар од Купот помеѓу екипите…