Спорт

Македонскиот одбојкарски репрезентативец и капитен на ОК…
Повеќе од 250 рекреативци од Струмица и…
Капитенот на македонската одбојкарска репрезентација, Никола Ѓоргиев…
На 22-ри јуни (сабота) во Струмица, точно…
Стотина рекреативци од Струмица и Радовиш, предводени…
Македонската машка ракометна репрезентација денеска од 18:00…
„Струмица ОПЕН фестивал 2019“ продолжува со втората…
Македонската ракометна репрезентација пристигна во Струмица и…
Екипата на „BU coffe“ е најдобра на…
Македонскиот одбојкарски шампион и освојувач на националниот…
Од синоќа на кошаркарското игралише на СОУ…
Викендот во Струмица на општинското игралиште со…
„Струмица ОПЕН фестивал 2019“, стартува во недела,…