Спорт

Горан Пандев им посака успех на фудбалерите…
Управата на ФК Беласица го назначи Ване…
ФК „Академија Пандев“ ги информира сите лубители…
Вчера на стадионот „Младост“ во Струмица за…
Македонскиот одбојкарски репрезентативец и капитен на ОК…
Повеќе од 250 рекреативци од Струмица и…
Капитенот на македонската одбојкарска репрезентација, Никола Ѓоргиев…
На 22-ри јуни (сабота) во Струмица, точно…
Стотина рекреативци од Струмица и Радовиш, предводени…
Македонската машка ракометна репрезентација денеска од 18:00…
„Струмица ОПЕН фестивал 2019“ продолжува со втората…
Македонската ракометна репрезентација пристигна во Струмица и…