ВМРО-ДПМНЕ ја состави листата за членови на Советот на општина Струмица предводена од д-р Никола Маџунков

Понеделник, 13 Септември 2021

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица по објавувањето на кандидатот за градоначалник на општина Струмица, Жан Дрвошанов, ја состави и листата со предлог кандидати за членови на Советот на општина Струмица.

Носител на советничката листа од ова партија на претстојните Локални избори, кои ќе се одржат на 17 октомври, е д-р Никола Маџунков. Еве ги сите 23 кандидат:

 1. Љилјана Коцева
 2. Владимир Ристов
 3. Сашко Милковски
 4. Тања Дедејска
 5. Киро Грковски
 6. Ѓорге Јовов
 7. Илија Илиев
 8. Елена Орцева
 9. Наташа Котева
 10. Драги Памуков
 11. Љубица Покрајчева
 12. Блаже Крстев
 13. Христијан Велков
 14. Снежана Пијанманова
 15. Алијаша Дурмишов
 16. Бранко Ѓоргиев
 17. Наташа Стојанова
 18. Весна Стојанова
 19. Бојан Стојанов
 20. Мери Ристова
 21. Никола Андонов
 22. Марија Колева

Инаку до Општинската Изборна комисија на општина Струмица се доставени 8 предлог советнички листи: од двете најголеми политички партии ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Граѓанската група „Стига е“, Коалиција на ЛДП и ДОМ, Интегра – Македонска конзервативна партија, Демократска партија на турците, „Единствена Македонија“ и Група избирачи на Шефкет Асанов.

За градоначалник на општина Струмица ќе се тркат тројца кандидати: Костадин Костадинов предлог на СДСМ, Жан Дрвошанов од ВМРО-ДПМНЕ и Васе Витанов од ИНТЕГРА.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

ДИК со едукативниот караван ги посети Струмица, Штип, Кавадарци, Куманово и Скопје - Ти си на ред! Излези, гласај!

ДИК со едукативниот караван ги посети Струмица, Штип, Кавада…

Окт 15, 2021 Вести

Оваа недела во рамките на едукативната и информативна кампања „Ти си на ред! Излези, гласај!“, караванот на Државна изборна комисија ги посети градови...

Даскаловски: Во недела на 17 октомври не се двоумете, гласајте за бројот 12, гласајте за најдобрите

Даскаловски: Во недела на 17 октомври не се двоумете, гласај…

Окт 15, 2021 Избори 2021

Носителот на листата за членови на Советот на општина Струмица на СДСМ и Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“, Марјан Даскаловски на последниот ...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за насилна кампања, поткуп, притисоци, закани од страна на СДСМ и кандидатот Костадинов

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за насилна кампања, поткуп, притисоци, з…

Окт 15, 2021 Вести

Од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица со реакција до медиумите. Според нивното соопштение, сакат да ја информираат струмичката јавност за „...

Денеска најмногу дожд во Струмица - 18 л/м²

Денеска најмногу дожд во Струмица - 18 л/м²

Окт 14, 2021 Вести

УХМР информира дека во текот на денешниот ден, односно од 08:00 до 17:00 часот во Струмица наврнало најмногу дожд - 18 л/м². Од југоисточниот регион в...

Во пресрет на Меѓународниот ден на лицата со оштетен вид во Струмица е поставена Тактилна изложба на слики

Во пресрет на Меѓународниот ден на лицата со оштетен вид во …

Окт 14, 2021 Вести

Во рамките на Манифестацијата „Струмица – град на културата 2021“, денеска во НУ Завод и Музеј во Струмица е поставена Тактилна изложба на слики за ли...

Кандидатот за градоначалник на Струмица, Костадин Костадинов најави изградба на велосипедска патека

Кандидатот за градоначалник на Струмица, Костадин Костадинов…

Окт 14, 2021 Избори 2021

Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ предводена од СДСМ, Костадин Костадинов во денешното сво...

Прекин на електричната енергија во реонот покрај Просенички пат, во Старо и Ново Добрејци и дел во Василево

Прекин на електричната енергија во реонот покрај Просенички …

Окт 14, 2021 Вести

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (петок, 15 октомври) од 11:30 до 13:30 часот без електрична енергија ќе бидат: „Роко 2000“, „На...

Костадинов ги презентираше проектите од областа на културата во Струмица

Костадинов ги презентираше проектите од областа на културата…

Окт 13, 2021 Избори 2021

Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од СДСМ и Коалицијата, Костадин Костадинов, денеска ги презентираше постигнувањата во културата и наја...