Брилијантна изведба на Ленче Кукиќ во „Никад није касно“, го занеми жирито

Недела, 16 Декември 2018

Струмичанката Ленче Кукиќ и во вториот круг од балканското ТВ шоу „Никад није касно“, кое се емитуваше вечерва, со брилијантна изведба на нејзиниот раскошен глас. Таа ја пееше безвременската песна „Не иди од мене, злато мое“ од Мирјана Бешировиќ и го изненади жирито, но и публиката.

Аууу, браво Ленче, браво, пред се за изборот на песната, колку оддамна не сме ја слушнале“, коментираше водителката Драгана Катиќ, додека Жељко Јоксимовиќ рече дека за малку што не падна од столчето кога ја слушна Ленче како пее, честитајќи и за прекрасната интерпретација.

Ленче е една од тие што со сигурност ќе направи сигурни чекори после овој серијал на „Никад није касно. Треба сите да слушнат колку сте добри. Кукиќ се гордост на оваа емисија...“ - коментираше Саша Милошевиќ Маре.

Во ревијалниот дел Ленче, заедно со синот Иван, сопругот Горан, нејзиниот девер Зоран Кукиќ и гитаристот на групата „Јупитер“, Горан Алиќ, ја пееја песната „Не дирај моју љубав“, со кои ја воодушевија публиката и жирито. Ленче продолжува во третиот круг на „Никад није касно“.

Погледнете го видеото со изведбата на Ленче Кукиќ, но и изведбата на нејзиниот син Иван Кукиќ со останатите струмичани...

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Пожар помеѓу Банско и Габрово, се шири во правец на Моноспитовско блато

Пожар помеѓу Банско и Габрово, се шири во правец на Моноспит…

Јан 26, 2020 Вести

Од Противпожарната единица на Струмица информираат дека денеска напладне избувнал пожар во реонот помеѓу селата Банско и Габрово. Петмина пожарникари...

Втор протест во Старо Коњарево против сеча на шумата и пробивање на шумски пат

Втор протест во Старо Коњарево против сеча на шумата и проби…

Јан 26, 2020 Вести

Педесеттина граѓани денеска се собраа на сретсело во Старо Коњарево за да го искажат нивното несогласување со изградбата на шумски пат за сеча на огре...

Академија Пандев ремизираше против руска Балтика

Академија Пандев ремизираше против руска Балтика

Јан 26, 2020 Вести

Тимот на Академија Пандев го помина нерешено вториот контролен натпревар од подготвителниот период со Балтика, клуб кој се натпреварува во второто по ...

Презентиран Оперативниот план за 2020 година – ќе бидат опфатени над 11.700 невработени граѓани

Презентиран Оперативниот план за 2020 година – ќе бидат опфа…

Јан 26, 2020 Вести

Повеќе од 11.700 невработени граѓани ќе бидат опфатени со Оперативниот план за активните програми и мерки за вработување и услуги за пазарот на трудот...

Со помош на хуманиот народ, малиот Ѓорги од Струмица заминува на лекување во Турција

Со помош на хуманиот народ, малиот Ѓорги од Струмица заминув…

Јан 26, 2020 Вести

За околу еден месец, со помош на хуманите граѓани кои донираа, собрани се потребните средства за лекување на малиот Ѓорги Трајков од Струмица. Три и п...

Жителите на Старо Коњарево утре ќе протестират против пробивање пат кај месноста Дебел Бук

Жителите на Старо Коњарево утре ќе протестират против пробив…

Јан 25, 2020 Вести

За утре во 10:00 часот жителите на селото Старо Коњарево, општина Ново Село организираат мирен протест под мотото: „СТОП за смртта на Беласица“. Прек...

Врешкова: Владата за само 2 и пол години успеа да ги испорача резултатите до граѓаните

Врешкова: Владата за само 2 и пол години успеа да ги испорач…

Јан 25, 2020 Вести

„Владата предводена од СДСМ за само две и пол години, многу порано од предвидениот рок, успеа да ги испорача до граѓаните резултатите од своето работе...

Александра Јанева: Да продолжат да се пеат песните на Тоше за да живеат

Александра Јанева: Да продолжат да се пеат песните на Тоше з…

Јан 25, 2020 Магазин

Популарната македонска пејачка, Александра Јанева, деновиве ќе биде македонски претставник на музичката манифестација МАС во Белград. Таа има редовни ...