Во недела по трет пат Струмичко дерби помеѓу Беласица и Академија Пандев

Четврток, 21 Февруари 2019

Во недела двата Струмички прволигашки клубови „Беласица“ и „Академија Пандев“ повторно ќе се соочат, овој пат на на стадионот „Младост“ во Струмица со почеток во 14:00 часот, домаќини се сино-белите.

Овој натпревар ќе биде трето соочување на големите ривали оваа сезона, на претходните два „пандевци" славеа две убедливи победи. На првиот натпревар беше 2:0, а на вториот 3:0.

Двата Струмички клубови имат можност да се сретнат и во големото финале во Купот на Македонија, но ќе треба прво да го минат полуфиналето.

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Ученици од основните училишта цртаа на тема „Нацртај ја водата“

Ученици од основните училишта цртаа на тема „Нацртај ја вода…

Мар 20, 2019 Вести

Во рамките на културно-уметничкиот проект „Уметност и вода – магија на животот“, кој го спроведува Здружението за третман на вода со поддршка на Европ...

Повредена припадничка на Шумската полиција

Повредена припадничка на Шумската полиција

Мар 20, 2019 Вести

Припадничка на Шумската полиција денеска е повредена и пренесена во болницата во Струмица откако дрвокрадци удриле во два џипа на полицајците – објави...

Струмичанец уапсен на скопскиот аеродром

Струмичанец уапсен на скопскиот аеродром

Мар 20, 2019 Вести

Струмичанец бил уапсен вчера во 16:30 часот на граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“. При пасошка контрола, било констатирано дека лицето П...

Со Флеш моб на 500 деца ќе биде одбележан денот на лицата со Даунов синдром

Со Флеш моб на 500 деца ќе биде одбележан денот на лицата со…

Мар 20, 2019 Вести

Утре е светскиот Ден на лицата родени со Даунов синдром – 21 март, а Здружението за помош и поддршка на лицата со Даунов синдром ќе го одбележени со и...

Здружението „ВЕРА“ и струмичкиот Црвен крст со Сертификат за благодарност од мрежата „Сите сити“

Здружението „ВЕРА“ и струмичкиот Црвен крст со Сертификат за…

Мар 19, 2019 Вести

Здружението на граѓани за помош и поддршка на лица со Даунов синдром „ВЕРА“ од Струмица и Општинската организација на Црвен крст во Струмица, денеска ...

Се нивелираат шахтите на повеќе улици во Струмица

Се нивелираат шахтите на повеќе улици во Струмица

Мар 19, 2019 Вести

Шахтите во градот кои се подигнати повеќе од потребното или кои се пропаднати во коловозот се нивелираат од страна на работните единици на ЈПКД „Комун...

Кај Старо Коњарево гореше нискостеблеста шума и папрат

Кај Старо Коњарево гореше нискостеблеста шума и папрат

Мар 19, 2019 Вести

Вчера околу 13:30 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека настанал пожар во близина на караула „Коњарево“, во близина на селото Стар...

Се вози брзо, откриени 55 возачи кои управуваа со брзина над дозволената

Се вози брзо, откриени 55 возачи кои управуваа со брзина над…

Мар 18, 2019 Вести

СВР Струмица информира дека вчера во периодот од 10:00 до 17:00 спроведе акциска контрола со цел откривање на возачи кои управуваат возила со брзина п...