Никола Андонов и официјално избран за кандидат за градоначалник

Петок, 15 Март 2019

Познатиот Струмички бизнисмен од Колешино, Никола Андонов доби едногласна поддршка на Општинска Конференција на СДСМ Ново Село, да биде кандидат за градоначалник на општина Ново Село од оваа партија на предвремените Локални избори за избор на градоначалник, кои ќе се одржат на 21 април.

На синоќешната Конференција, покрај делегатите и кандидатот за градоначалник, присуствуваше и потпретседателот на СДСМ и градоначалник на Штип, Благој Бочварски.

„Имаме цел, а целта ни е победа. Треба да направиве добра стратегија, да бидеме добро организирани и да почекаме резултати. Резултатите, според мене, со моето искуство, со моето знаење, ќе бидат единствено ако сите ние бидеме обединети. Има двајца кандидати за градоначалник, јас и Николчо Стоилков. Се надевам дека сите вие ќе застанете зад мене, за една цел, да ја постигнеме сите заедно. Успехот е на сите заедно, успехот ќе биде и на општина Ново Село и на Никола Андонов и на сите вас“ - рече во своето обраќање до делегатите и членовите на ОО на СДСМ Ново Село, Никола Андонов.

Никола Андонов беше градоначалник на општина Ново Село во периодот од 2005 до 2009 година. Андонов во својот мандат успеа да ја екипира општина Ново Село со сите потребни одделенија и тела. Го постави костурот на функционирање и развој на општината, а заедно со неговите колеги од општините Босилово и Василево ја формираа и заедничката општинска администрација, проект што беше поздравен и пофален од УНДП и сите министерства во државата.

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Претседателот Пендаровски ја продолжи вонредната состојба до 13 јуни

Претседателот Пендаровски ја продолжи вонредната состојба до…

Мај 30, 2020 Вести

Растот на бројот на новозаразени со корона вирусот и смртни случаи беа доволна причина за претседателот на државата, Стево Пендаровски да ја продолжи ...

Почина познатиот струмичанец, најголемиот фан на ФК „Академија Пандев“, познат како Гокче, кој има исто име и презиме со Горан Пандев

Почина познатиот струмичанец, најголемиот фан на ФК „Академи…

Мај 30, 2020 Вести

Денеска на 28-годишна возраст почина еден од најверните поддржувачи на ФК „Академија Пандев“ од Струмица, познат како Гокче, кој има исто име и презим...

Се уредува просторот околу Манастирската црква „Свети Леонтиј” во Водоча

Се уредува просторот околу Манастирската црква „Свети Леонти…

Мај 30, 2020 Вести

Се уредува просторот околу Манастирската црква „Свети Леонтиј” во Водоча, која е една од најзначајните културно-историски споменици на територијата на...

Денеска регистрирани 35 новозаразени, починаа пет пациенти, меѓу кои и бебето кое беше транспортирано во Швајцарија

Денеска регистрирани 35 новозаразени, починаа пет пациенти, …

Мај 30, 2020 Вести

Во последните 24 часа направени се 1120 тестирања, а регистрирани 35 нови случаи на Ковид-19. Најмногу во Скопје 22, во Тетово 6, Куманово 4 и по еден...

Владата предлага прогласување вонредна состојба во наредните 14 дена

Владата предлага прогласување вонредна состојба во наредните…

Мај 30, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

На денешната 59-та седница Владата донесе заклучок да достави до претседателот Стево Пендаровски извештај за преземените активности на државните инсти...

Фирма за производство на ПВЦ столарија има потреба од работници

Фирма за производство на ПВЦ столарија има потреба од работн…

Мај 30, 2020 Веб Билборд

Фирма за производство на ПВЦ столарија од Струмица има потреба од работници со или без работно искуство. Повеќе информации и пријавување на: 070/374-3...

„Комуналец“: Кванташкиот пазар работи од 05:00 до 17:00 часот

„Комуналец“: Кванташкиот пазар работи од 05:00 до 17:00 часо…

Мај 29, 2020 Вести

ЈПКД „Комуналец“ Струмица ги известува граѓаните дека Кванташкиот пазар работи секој ден од 05:00 до 17:00 часот, освен недела и државни празници. По...

Министерот Филипче потврди за 52 новозаразени од Ковид-19, починале четири лица

Министерот Филипче потврди за 52 новозаразени од Ковид-19, п…

Мај 29, 2020 Вести

Денеска се потврдени 52 нови случаи на Ковид-19, оздравени се 30 пациенти, а починати се четири лица, кажа министерот за здравство, Венко Филипче на п...