Во Струмица отворена канцеларија на ИНТЕГРА – македонска конзервативна партија

Сабота, 15 Февруари 2020

Синоќа во Струмица на улицата „Младинска“, во зградата „Мавровка“, е отворена канцеларија на ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија.

Ова е 22 канцеларија на ИНТЕГРА во државата од планираните 33, во која ќе функционира Општинскиот комитет на партијата во Струмица.

„Интересот на нацијата расте за она кое го говори ИНТЕГРА, за нашата нова политичка визија, довербата на нацијата е неверојатно висока во дадениот момент, секаде кадешто одиме и го погледнеме нашиот народ во очи. Нема триење, нема отпор, едноставно луѓето не прифаќаат, ја сакаат мојата реторика, ја сакаат нашата политичка визија. Едноставно ни веруваат луѓето и сакаат да ме слушнат, сакаат да ја слушнат физијата на ИНТЕГРА, а фала му на Бога и имаме што да кажеме, за нашата Програмска платформа и особено Изборната платформа која е во финална фаза пред објавување за претстојните Парламентарни избори“ – вели Љупчо Ристовски, претседател на ИНТЕГРА, кој присуствуваше на отворање на канцеларијата на ова партија во Струмица.

Ристовски пред струмичани, кои присуствуваа на отворањето на канцеларијата, говореше дека ИНТЕГРА ќе претставува една хидрогенска бомба за умовите, не само за нацијата, туку и за политички противници и од лево и од десно, и за ВМРО-ДПМНЕ и за СДСМ.

„Ние навистина претендираме она што ќе го изнесеме на политичката сцена да направи вистински препород. Ја најавуваме новата македонска рененсанса на прагот на третата декада на 21-от век. Имаме висока амбиција, немаме комплекси на пониска вредност во однос на другите партии. Значи стара слава во Македонија повеќе нема да поминува. 30 години Македонија е доведена на ивицата на провалијата, на дно кое не можевме да го замислиме пред 30 години и од тука и нашата порака која ја праќаме насекаде во Македонија, да луѓето сериозно размислат, да го напрегнат својот ум, да го исцедат најдоброто од себе, целиот свој личен потенцијал да го изнесат на површина и да бидат додадена вредност во процесите коишто ги води ИНТЕГРА, за доброто свое, на себе си, на своето семејство, но и на нацијата и татковината“ – кажа Ристовски, потенцирајќи дека ретки се тие историски моменти кога се има историска шанса да се влијае директно на историскиот исчекор на нацијата и државата.

Во однос на настапот за претстојната предизборна кампања, Ристовски вели дека засега ќе одат самостојно како нова политичка опција, иако разговараат со многу политички партии од овој патриотски блок, како што е ИНТЕГРА, но како што вели, премрежјата се сериозни, историскиот момент е сериозен, сондажите на теренот ни даваат за право да држиме ваква стаменита и независна позиција во оваа фаза и во овој момент, а не знаеме времето и миговите што ќе донесат.

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

     

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Направен е редоследот на карневалистите за поворката на Струмичкиот карневал на 29 февруари

Направен е редоследот на карневалистите за поворката на Стру…

Фев 20, 2020 Вести

Организациониот одбор на Струмичкиот карневал, во присуство на претставници на карневалските групи, вечерва во Домот на АРМ во Струмица го направи ред...

Дел од периферијата на градот Струмица четири часа ќе биде без струја, погледнете каде

Дел од периферијата на градот Струмица четири часа ќе биде б…

Фев 20, 2020 Вести

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (петок, 21 февруари), во периодот од 09:00 до 13:00 часот ќе биде прекинато снабдувањето со еле...

Амбасадорката Рејчел Галовеј го вкуси виното „Таис“, ја посети винаријата на „Грозд“

Амбасадорката Рејчел Галовеј го вкуси виното „Таис“, ја посе…

Фев 20, 2020 Вести

Британската амбасадорка Рејчел Галовеј, во придружба на градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски и претседателот на Советот, Марјан Даскаловски, де...

Британската амбасадорка Рејчел Галовеј е во дводневна посета на Струмица

Британската амбасадорка Рејчел Галовеј е во дводневна посета…

Фев 20, 2020 Вести

Амбасадорката на Обединетото Кралство во Македонија, Рејчел Галовеј, денеска и утре е во дводневна работна посета на Струмица. Работната посета ја за...

Автомобил удрил во запрежно возило, сообраќајот кај Куклишка крстосница беше половина час во прекин

Автомобил удрил во запрежно возило, сообраќајот кај Куклишка…

Фев 20, 2020 Вести

Денеска околу 09:30 часот на излезот од Струмица кон Валандово, кај Куклишка крстосница, се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил и запрежно во...

Во прекин патниот правец кон Валандово поради сообраќајка кај Куклишка раскрсница

Во прекин патниот правец кон Валандово поради сообраќајка ка…

Фев 20, 2020 Вести

АМСМ информира дека од 10:00 часот сообраќајот на патниот правец Струмица - Валандово кај Куклишка крстосница, поради случена сообраќајна незгода, е в...

Опремете го домот! Плаќање на 24 рати преку ИутеКредит во салони за мебел

Опремете го домот! Плаќање на 24 рати преку ИутеКредит во са…

Фев 20, 2020 Маркетинг

Опремувањето и реновирањето на домот може да биде оптоварување за семејниот буџет, но со наменскиот потрошувачки кредит на ИутеКредит можете да купите...

Златна плакета за најдобра карикатура на Ерико Жунгуеира Аурес од Бразил

Златна плакета за најдобра карикатура на Ерико Жунгуеира Аур…

Фев 19, 2020 Вести

Меѓународното жири на 21-от Фестивал за карикатура и афоризам „Струмица 2020“, ги избра најдобрите од пристигнатите 140 карикатури од 20-тина држави и...