Босилово

Денеска во Босилово беше организиран протестен марш…
Вклученост, навремено и точно информирање на сите…
Активистите од иницијативата „Младите на Штука-Иловица против…
Денеска Општинската организација на Црвен крст од…
Секторот за внатрешни работи во Струмица, во…
Пред една година 21-годишниот струмичанец, Стојче Јовановски…
Преку Програмата за развој на руралната инфраструктура,…
Министерството за образование информира дека 16 и…
Жители од населените места Иловица и Штука,…
Поради зачестените полски и шумски пожари деновиве,…
Еуромакс Ресоурцес (Еуромакс) викендов го презентираше проектот…
Учесниците на вториот регионален Форум за финансирање…
Еуромакс Ресоурцес ја известува јавноста дека согласно…
Активисти на „Здрава котлина“ од Струмица кои…
Традиционално, веќе 25-та години, викендот во хотел…
Групацијата Трафигура преку својата подружница, инвестициската групација…
Синоќа градоначалникот на општина Босилово, Зоран Зимбаков…