Испечатете ја страната

ВМРО-ДПМНЕ ја состави листата за членови на Советот на општина Струмица предводена од д-р Никола Маџунков

Понеделник, 13 Септември 2021

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица по објавувањето на кандидатот за градоначалник на општина Струмица, Жан Дрвошанов, ја состави и листата со предлог кандидати за членови на Советот на општина Струмица.

Носител на советничката листа од ова партија на претстојните Локални избори, кои ќе се одржат на 17 октомври, е д-р Никола Маџунков. Еве ги сите 23 кандидат:

 1. Љилјана Коцева
 2. Владимир Ристов
 3. Сашко Милковски
 4. Тања Дедејска
 5. Киро Грковски
 6. Ѓорге Јовов
 7. Илија Илиев
 8. Елена Орцева
 9. Наташа Котева
 10. Драги Памуков
 11. Љубица Покрајчева
 12. Блаже Крстев
 13. Христијан Велков
 14. Снежана Пијанманова
 15. Алијаша Дурмишов
 16. Бранко Ѓоргиев
 17. Наташа Стојанова
 18. Весна Стојанова
 19. Бојан Стојанов
 20. Мери Ристова
 21. Никола Андонов
 22. Марија Колева

Инаку до Општинската Изборна комисија на општина Струмица се доставени 8 предлог советнички листи: од двете најголеми политички партии ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Граѓанската група „Стига е“, Коалиција на ЛДП и ДОМ, Интегра – Македонска конзервативна партија, Демократска партија на турците, „Единствена Македонија“ и Група избирачи на Шефкет Асанов.

За градоначалник на општина Струмица ќе се тркат тројца кандидати: Костадин Костадинов предлог на СДСМ, Жан Дрвошанов од ВМРО-ДПМНЕ и Васе Витанов од ИНТЕГРА.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Зградата на Општина Струмица светна во портокалова боја во чест на борбата против родово базирано насилство

Зградата на Општина Струмица светна во портокалова боја во ч…

Ное 29, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

„Ја осветливме општинската зграда со портокалови филтри и се вклучивме во кампањата 16 дена активизам против родово базирано насилство. Сега и секогаш...

„НОВА-ЛАБ“ – нов Дијагностички центар во Струмица

„НОВА-ЛАБ“ – нов Дијагностички центар во Струмица

Ное 28, 2021 Маркетинг

Во Струмица, во просториите на Дом на Народна техника отворен е нов Дијагностички центар со најсовремена и квалитетна технологија според сите Европски...

107 пијани возачи казнети и исклучени од сообраќај, најмногу во Струмица

107 пијани возачи казнети и исклучени од сообраќај, најмногу…

Ное 28, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Изминатата ноќ полицијата спроведе акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Македон...

Автомобил удрил во пешак и му нанел тешки телесни повреди

Автомобил удрил во пешак и му нанел тешки телесни повреди

Ное 27, 2021 Вести

СВР Струмица информира дека синоќа пред 19:00 часот на улицата „Ѓорги Упчев“ во Струмица, патничко моторно возило „Хјундаи Лантра“ со струмички регист...

ЦО на СДСМ ја прифати оставката на Заев, на 12 декември ќе се бира нов претседател на партијата

ЦО на СДСМ ја прифати оставката на Заев, на 12 декември ќе с…

Ное 27, 2021 Вести

На 12 декември ќе се одржат внатрепартиски избори во СДСМ, откако Централниот одбор на партијата вечерва ја констатирал оставката на лидерот Зоран Зае...

На 21 декември „БЕНЗОИЛ“ ќе го извлече добитникот на автомобилот „Фолцваген Т-Крос“

На 21 декември „БЕНЗОИЛ“ ќе го извлече добитникот на автомоб…

Ное 26, 2021 Магазин

Финалето од големата Наградна игра на Бензинските станици „БЕНЗОИЛ“ се ближи кон крајот. По четирите кола во изминатата година на 21 декември, роденде...

Костадинов: Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија за нашата општина, како модерна и европска Струмица

Костадинов: Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија …

Ное 26, 2021 Вести

„Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија за нашата општина, како модерна и европска Струмица“, вака градоначалникот Костадин Костадинов ја зап...

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак

Ное 25, 2021 Маркетинг

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак! Купи една и дoбиј ооогромен попуст на втората перница. Изберете модели од асортиманот на D...