ВМРО-ДПМНЕ: Заев наместо да го исчисти снегот во Струмица, отиде да го чисти во Арачиново

Среда, 18 Јануари 2017

Даниела Стоилова Кечева од ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, денеска на прес конференција го обвини пратеникот Зоран Заев дека наместо да го исчисти снегот во Општина Струмица, тој отишол да го чисти снегот во Арачиново.

Интегрален текст од прес конференцијата:

„Зоран Заев веќе одамна не се грижи за Општина Струмица и за струмичани. Тоа станува очигледно. Тој единствено се грижи за своите фамилијарни бизнис зделки во Струмица, а од вчера гледаме дека се грижи и за Општина Арачиново и за нивните неисчистени улици.

Неговата негрижа за Струмица кулминираше со тоа што додека Струмица и струмичките села се затрупани со снег и неисчистен смет со месеци, тој нашата механизација ја однесе во Арачиново, за да им удоволи на арачиновци.

Додека тој праќа механизација за Арачиново, цела Струмица е во хаос, од неисчистениот снег на улиците и од лизгавите тротоари. Цела Струмица е претворена во огромно лизгалиште, а улиците во ски-патеки. Срамота!

Тој струмичани ги направи граѓани од втор ред.

Заев наместо да го исчисти снегот во Општина Струмица, тој отиде да го чисти снегот во Арачиново. Браво Заев. Струмичани ова нема да ти го заборават.

Очигледно Заев нема проблеми со снегот и со скршениците на граѓаните кои секојдневно се повредуваат. Тој не се грижи за фактот дека брзата помош не може да стаса до отсечените села во Струмица, а тоа може да чини нечиј живот.

Заев нема проблеми со снегот, бидејќи деца од неговата поширока фамилија се возат во скапи луксузни џипови и автомобили по Струмица, доколку не се отидени на некои модерни зимувалишта.

На струмичани им е доволно од Зоран Заев. Ако сака да биде градоначалник му порачуваме на наредните локални избори да се кандидира во Општина Арачиново, бидејќи видовме дека приоритет му е оваа општина, отколку Струмица“ - изјави Даниела Стоилова Кечева.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Зградата на Општина Струмица светна во портокалова боја во чест на борбата против родово базирано насилство

Зградата на Општина Струмица светна во портокалова боја во ч…

Ное 29, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

„Ја осветливме општинската зграда со портокалови филтри и се вклучивме во кампањата 16 дена активизам против родово базирано насилство. Сега и секогаш...

„НОВА-ЛАБ“ – нов Дијагностички центар во Струмица

„НОВА-ЛАБ“ – нов Дијагностички центар во Струмица

Ное 28, 2021 Маркетинг

Во Струмица, во просториите на Дом на Народна техника отворен е нов Дијагностички центар со најсовремена и квалитетна технологија според сите Европски...

107 пијани возачи казнети и исклучени од сообраќај, најмногу во Струмица

107 пијани возачи казнети и исклучени од сообраќај, најмногу…

Ное 28, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Изминатата ноќ полицијата спроведе акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Македон...

Автомобил удрил во пешак и му нанел тешки телесни повреди

Автомобил удрил во пешак и му нанел тешки телесни повреди

Ное 27, 2021 Вести

СВР Струмица информира дека синоќа пред 19:00 часот на улицата „Ѓорги Упчев“ во Струмица, патничко моторно возило „Хјундаи Лантра“ со струмички регист...

ЦО на СДСМ ја прифати оставката на Заев, на 12 декември ќе се бира нов претседател на партијата

ЦО на СДСМ ја прифати оставката на Заев, на 12 декември ќе с…

Ное 27, 2021 Вести

На 12 декември ќе се одржат внатрепартиски избори во СДСМ, откако Централниот одбор на партијата вечерва ја констатирал оставката на лидерот Зоран Зае...

На 21 декември „БЕНЗОИЛ“ ќе го извлече добитникот на автомобилот „Фолцваген Т-Крос“

На 21 декември „БЕНЗОИЛ“ ќе го извлече добитникот на автомоб…

Ное 26, 2021 Магазин

Финалето од големата Наградна игра на Бензинските станици „БЕНЗОИЛ“ се ближи кон крајот. По четирите кола во изминатата година на 21 декември, роденде...

Костадинов: Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија за нашата општина, како модерна и европска Струмица

Костадинов: Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија …

Ное 26, 2021 Вести

„Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија за нашата општина, како модерна и европска Струмица“, вака градоначалникот Костадин Костадинов ја зап...

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак

Ное 25, 2021 Маркетинг

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак! Купи една и дoбиј ооогромен попуст на втората перница. Изберете модели од асортиманот на D...