ВМРО-ДПМНЕ Струмица за „новопечените“ директори во Струмичките болници

Четврток, 03 Август 2017

Од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица со соопштение за назначувањето на новите директори во Струмичките болници

Почитувани струмичани!

СДСМ со своите коалициони партнери во владата секојдневно го разочарува македонскиот народ.

Разрешувањето за неколку дена на педесет директори на здравствените установи е пример за партискиот режим на СДСМ!

Зоран Заев ветуваше промени во здравството со поставување на стручен кадар и повисоки плати на докторите, но за жал, нема ништо од тоа, напротив се менуваат докажани кадри и се поставуваат нови поради приватна блискост со некој функционер од СДС.

Пример за тоа е „новопечената“ директорка на Здравен Дом во Струмица, која по професија е психолог и никогаш нема дежурано, ниту пак во работата имала ургентен случај, поради недоволното познавање на проблематиката пациентите на кои им треба итна помош би можеле да бидат доведени во опасност.

За чудо, ниту партиски во СДСМ не ја познаваат и не и веруваат доволно.

И по назначувањето за директор на ЈЗУ Општа болница во Струмица, внатрепартиски кавги во СДСМ се префрлија на приватните ФБ профили, каде може да се прочита дека директор требало да биде д-р Јане Араников, кого го „извисиле во последен момент“.

Како граѓаните да веруваат на СДСМ кога тие самите не си веруваат? - стои во соопштението на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

ЦО на СДСМ ја прифати оставката на Заев, на 12 декември ќе се бира нов претседател на партијата

ЦО на СДСМ ја прифати оставката на Заев, на 12 декември ќе с…

Ное 27, 2021 Вести

На 12 декември ќе се одржат внатрепартиски избори во СДСМ, откако Централниот одбор на партијата вечерва ја констатирал оставката на лидерот Зоран Зае...

На 21 декември „БЕНЗОИЛ“ ќе го извлече добитникот на автомобилот „Фолцваген Т-Крос“

На 21 декември „БЕНЗОИЛ“ ќе го извлече добитникот на автомоб…

Ное 26, 2021 Магазин

Финалето од големата Наградна игра на Бензинските станици „БЕНЗОИЛ“ се ближи кон крајот. По четирите кола во изминатата година на 21 декември, роденде...

Костадинов: Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија за нашата општина, како модерна и европска Струмица

Костадинов: Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија …

Ное 26, 2021 Вести

„Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија за нашата општина, како модерна и европска Струмица“, вака градоначалникот Костадин Костадинов ја зап...

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак

Ное 25, 2021 Маркетинг

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак! Купи една и дoбиј ооогромен попуст на втората перница. Изберете модели од асортиманот на D...

Вашиот омилен производ од „РАЗНОПРОМЕТ АС“ овој викенд за неповторлива цена

Вашиот омилен производ од „РАЗНОПРОМЕТ АС“ овој викенд за не…

Ное 25, 2021 Маркетинг

Во петок и сабота (26 и 27 ноември), во Продажниот салон на „РАЗНОПРОМЕТ АС“ – „Black Weekend“... Големо намалување на 4...

СООПШТЕНИЕ за прекин и пренасочување на сообраќајот на локалниот пат Ново Владевци – Старо Владевци

СООПШТЕНИЕ за прекин и пренасочување на сообраќајот на локал…

Ное 25, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Поради изведување на градежни работи на локалниот пат Ново Владевци – Старо Владевци, во периодот од петок, 26.11.2021 година во 07:00 часот наут...

ГОЛЕМО НАМАЛУВАЊЕ на секое парче мебел во „СВИБ-МЕБЕЛ“

ГОЛЕМО НАМАЛУВАЊЕ на секое парче мебел во „СВИБ-МЕБЕЛ“

Ное 25, 2021 Маркетинг

Во четврток, петок и сабота во Продажно-изложбениот салон на „СВИБ-МЕБЕЛ“ во Струмица, кој се наоѓа кај Рекеџиски мост, ГОЛЕМО НАМАЛУВАЊЕ на секо...

Од утре ќе се исплаќаат пензиите за месец Ноември

Од утре ќе се исплаќаат пензиите за месец Ноември

Ное 25, 2021 Вести

Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец ноември 2021 година и го задолжи Фондот за пензиско и инвалидско осигурување д...