Александар Донев: Изборите во недела се можност да се стави крај на 12-годишното владеење на една политичка гарнитура

Петок, 13 Октомври 2017

Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица и носител на листата на членови за Советот на општина Струмица, Александар Донев, во своето обраќање пред граѓаните на општина Струмица, кои во недела ќе избираат нов градоначалник и членови на Советот, вели дека струмичани на 15-ти октомври имаат шанса да кажат што мислат за сите неостварени ветувања на Социјалдемократскиот Сојуз.

Почитувани сограѓани,

Со оваа обраќање Ви изразуваме задоволство и благодарност што во деновите од кампањата на сите средби и пред секој домаќински праг не пречекавте со искрен збор на добра волја и доверба.

Нудиме програма посветена на граѓаните со повеќе конкретни проекти направена во соработка и по мерка на граѓаните. Со визија да ги подобри условите за живот во општина Струмица.

За разлика од Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, кои решија во изборната кампања своите кандидати за советници да ги кријат од граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ и Колицијата „За подобра Македонија“, своите кандидати за советници ги претставија преку промоција на проекти од програмата за Локалните избори.

Пред Вас стои тим на млади и образовани луѓе, со мисија во локалната самоуправа чесно и неуморно да решаваат проблеми, предлозите да ги преточуваат во остварени проекти и да ја оправдат Вашата доверба.

Изборите во недела се можност да се стави крај на 12-годишното владеење на една политичка гарнитура, која досега имаше можност да направи многу повеќе за Струмица.

Струмичани знаат дека на 15-ти октомври имаат шанса да кажат што мислат за сите неостварени ветувања на Социјалдемократскиот Сојуз.

Одговорот на граѓаните започнува во недела, сите ние имаме заедничка задача, Струмица да ја вратиме во рацете на граѓаните.

Почитувани членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ,

Во деновите на кампањата преку размена на идеи, со соседи и пријатели, во духот на нашите вредности, успешно ја претставивме нашата идеја за европска Струмица. Одлучно застанавме на браникот на општината и татковината и во оваа прилика Ви изразувам благодарност.

Драги сограѓани,

Денот на изборот е празник на демократијата. Правото на секој граѓанин да го направи својот избор е свет принцип.

Одржувањето на фер и демократски избори е најголем испит за современа демократија.

Ве повикувам во недела да ги надминеме поделбите и сите заедно да го запреме помрачувањето, да прифатиме дела и решенија и да создадеме ново утро и нова Ера за нашата општина Струмица.

Масовно да излеземе во недела и со заокружување на бројот 13, да го дадеме својот глас за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“.

За доброто на општина Струмица, во недела заокружете го бројот 13 за листата на кандидатите за Советот и кандидатот за градоначалник на општина Струмица, господин Марјан Бајрактаров.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Зградата на Општина Струмица светна во портокалова боја во чест на борбата против родово базирано насилство

Зградата на Општина Струмица светна во портокалова боја во ч…

Ное 29, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

„Ја осветливме општинската зграда со портокалови филтри и се вклучивме во кампањата 16 дена активизам против родово базирано насилство. Сега и секогаш...

„НОВА-ЛАБ“ – нов Дијагностички центар во Струмица

„НОВА-ЛАБ“ – нов Дијагностички центар во Струмица

Ное 28, 2021 Маркетинг

Во Струмица, во просториите на Дом на Народна техника отворен е нов Дијагностички центар со најсовремена и квалитетна технологија според сите Европски...

107 пијани возачи казнети и исклучени од сообраќај, најмногу во Струмица

107 пијани возачи казнети и исклучени од сообраќај, најмногу…

Ное 28, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Изминатата ноќ полицијата спроведе акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Македон...

Автомобил удрил во пешак и му нанел тешки телесни повреди

Автомобил удрил во пешак и му нанел тешки телесни повреди

Ное 27, 2021 Вести

СВР Струмица информира дека синоќа пред 19:00 часот на улицата „Ѓорги Упчев“ во Струмица, патничко моторно возило „Хјундаи Лантра“ со струмички регист...

ЦО на СДСМ ја прифати оставката на Заев, на 12 декември ќе се бира нов претседател на партијата

ЦО на СДСМ ја прифати оставката на Заев, на 12 декември ќе с…

Ное 27, 2021 Вести

На 12 декември ќе се одржат внатрепартиски избори во СДСМ, откако Централниот одбор на партијата вечерва ја констатирал оставката на лидерот Зоран Зае...

На 21 декември „БЕНЗОИЛ“ ќе го извлече добитникот на автомобилот „Фолцваген Т-Крос“

На 21 декември „БЕНЗОИЛ“ ќе го извлече добитникот на автомоб…

Ное 26, 2021 Магазин

Финалето од големата Наградна игра на Бензинските станици „БЕНЗОИЛ“ се ближи кон крајот. По четирите кола во изминатата година на 21 декември, роденде...

Костадинов: Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија за нашата општина, како модерна и европска Струмица

Костадинов: Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија …

Ное 26, 2021 Вести

„Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија за нашата општина, како модерна и европска Струмица“, вака градоначалникот Костадин Костадинов ја зап...

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак

Ное 25, 2021 Маркетинг

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак! Купи една и дoбиј ооогромен попуст на втората перница. Изберете модели од асортиманот на D...