Обраќање на кандидатот за градоначалник на Струмица, Марјан Бајрактаров

Петок, 13 Октомври 2017

„Додека размислувате на кого ќе го дадете својот глас на денот на изборите, сетете се дека оној на кој ќе му ја дадете шансата да управува со градот, е повикан да ги заштити вашите интереси, а не да го води вашиот живот“ - вели во своето обраќање до граѓаните на Струмица, кандидатот за градоначалник, Марјан Бајрактаров од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“.

Почитувани сограѓани,

Како што ветив на денот на потпишување на Кодексот за фер и демократски избори, изминатите денови водевме позитивна изборна кампања.

Убеден сум дека успеавме доследно да ги претставиме нашата програма и кандидатите за советници од советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ.

Верувам дека и јас како кандидат за градоначалник, успеав да ви го приближам мојот карактер и мојата идеја за рамномерен развој и праведно управување со општината.

Како човек со долгогодишно работно искуство, лично верувам дека тимската работа носи најголем резултат. Затоа и кампањата беше насочена кон претставување и на капацитетот на кандидатите од советничката листа.

Верувам дека успеавме да ви ја презентираме нашата визија за развој на општината преку проектите кои ги предлагаме.

Почитувани сограѓани,

Пред вас е избор на новиот татко на градот и избор на Совет, со кој заедно ќе работи за граѓаните. Пред да одлучите на кого ќе ја да дадете довербата, Ве молам да размислете:

Дали досегашната локална власт одговори на вашите потреби како граѓани?

Дали локалната власт ги има исполнето ветувањата дадени во нивната претходна програма?

Дали за вас е прифатливо да гласате за исти и неисполнети ветувања?

Додека размислувате на кого ќе го дадете својот глас на денот на изборите, сетете се дека оној на кој ќе му ја дадете шансата да управува со градот, е повикан да ги заштити Вашите интереси, а не да го води вашиот живот.

Потребна е храброст и мудрост да се донесе правилна одлука.

Ве повикувам да донесеме одлука за вистинска промена, нова енергија и нови перспективи за Струмица.

Сите заедно, на 15-ти октомври масовно да излеземе и да гласаме за промени во Струмица.

Заокружете го бројот 13 за мене како кандидат за градоначалник.

Заокружете го бројот 13 за советничката листа за ВМРО-ДПМНЕ.

Заокружете го бројот 13 за Вас, за Струмица.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Костадинов: Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија за нашата општина, како модерна и европска Струмица

Костадинов: Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија …

Ное 26, 2021 Вести

„Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија за нашата општина, како модерна и европска Струмица“, вака градоначалникот Костадин Костадинов ја зап...

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак

Ное 25, 2021 Маркетинг

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак! Купи една и дoбиј ооогромен попуст на втората перница. Изберете модели од асортиманот на D...

Вашиот омилен производ од „РАЗНОПРОМЕТ АС“ овој викенд за неповторлива цена

Вашиот омилен производ од „РАЗНОПРОМЕТ АС“ овој викенд за не…

Ное 25, 2021 Маркетинг

Во петок и сабота (26 и 27 ноември), во Продажниот салон на „РАЗНОПРОМЕТ АС“ – „Black Weekend“... Големо намалување на 4...

СООПШТЕНИЕ за прекин и пренасочување на сообраќајот на локалниот пат Ново Владевци – Старо Владевци

СООПШТЕНИЕ за прекин и пренасочување на сообраќајот на локал…

Ное 25, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Поради изведување на градежни работи на локалниот пат Ново Владевци – Старо Владевци, во периодот од петок, 26.11.2021 година во 07:00 часот наут...

ГОЛЕМО НАМАЛУВАЊЕ на секое парче мебел во „СВИБ-МЕБЕЛ“

ГОЛЕМО НАМАЛУВАЊЕ на секое парче мебел во „СВИБ-МЕБЕЛ“

Ное 25, 2021 Маркетинг

Во четврток, петок и сабота во Продажно-изложбениот салон на „СВИБ-МЕБЕЛ“ во Струмица, кој се наоѓа кај Рекеџиски мост, ГОЛЕМО НАМАЛУВАЊЕ на секо...

Од утре ќе се исплаќаат пензиите за месец Ноември

Од утре ќе се исплаќаат пензиите за месец Ноември

Ное 25, 2021 Вести

Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец ноември 2021 година и го задолжи Фондот за пензиско и инвалидско осигурување д...

Денеска се навршуваат три години од смртта на доајенот на македонскиот театар, струмичанецот Мите Грозданов

Денеска се навршуваат три години од смртта на доајенот на ма…

Ное 25, 2021 Вести

Денеска се навршуваат три години од смртта на големиот македонски драмски, телевизиски и филмски актер, струмичаненецот Мите Грозданов, кој почина на ...

Утре 6 часа прекин на електричната енергија во Ангелци

Утре 6 часа прекин на електричната енергија во Ангелци

Ное 24, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (четврток, 25 ноември) од 09:00 до 15:00 часот без електрична енергија ќе останат дел од корисн...