ВМРО-ДПМНЕ ја почитува волјата на граѓаните и им честита на победниците во Струмица

Понеделник, 16 Октомври 2017

Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, Александар Донев, на денешната прес конференција упати благодарност до сите граѓани кои својот глас го дадоа за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, со честитка за доблеста да препознаат вистинска опција.

„Вашиот глас за нас значи чест и обврска во претстојниот период да работиме целосно посветени за доброто на Струмица и Република Македонија.

Донев вели дека, иако е премногу рано за анализи на текот на изборите и фактот дека овие Локални избори се одвиваа под сомнителни услови, ВМРО-ДПМНЕ ја почитува волјата на струмичани и има доблест да им честита на победниците на Локалните избори во Струмица.

„Почитувани членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ. Ви благодариме што во деновите од текот на кампањата и изборите, заедно работевме неуморно. Искуството покажа дека ВМРО-ДПМНЕ брзо и силно се консулидира, кога директно се соочува со интригите на политичкиот противник. Ние сме и потребни на нашата општина и татковина, ни претстои работа, обединување, докажување на вистината за Струмица и Република Македонија. Гордо и охрабрени од фактот, дека зад секој од Вас стои Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Струмица“ - истакна Донев.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Зградата на Општина Струмица светна во портокалова боја во чест на борбата против родово базирано насилство

Зградата на Општина Струмица светна во портокалова боја во ч…

Ное 29, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

„Ја осветливме општинската зграда со портокалови филтри и се вклучивме во кампањата 16 дена активизам против родово базирано насилство. Сега и секогаш...

„НОВА-ЛАБ“ – нов Дијагностички центар во Струмица

„НОВА-ЛАБ“ – нов Дијагностички центар во Струмица

Ное 28, 2021 Маркетинг

Во Струмица, во просториите на Дом на Народна техника отворен е нов Дијагностички центар со најсовремена и квалитетна технологија според сите Европски...

107 пијани возачи казнети и исклучени од сообраќај, најмногу во Струмица

107 пијани возачи казнети и исклучени од сообраќај, најмногу…

Ное 28, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Изминатата ноќ полицијата спроведе акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Македон...

Автомобил удрил во пешак и му нанел тешки телесни повреди

Автомобил удрил во пешак и му нанел тешки телесни повреди

Ное 27, 2021 Вести

СВР Струмица информира дека синоќа пред 19:00 часот на улицата „Ѓорги Упчев“ во Струмица, патничко моторно возило „Хјундаи Лантра“ со струмички регист...

ЦО на СДСМ ја прифати оставката на Заев, на 12 декември ќе се бира нов претседател на партијата

ЦО на СДСМ ја прифати оставката на Заев, на 12 декември ќе с…

Ное 27, 2021 Вести

На 12 декември ќе се одржат внатрепартиски избори во СДСМ, откако Централниот одбор на партијата вечерва ја констатирал оставката на лидерот Зоран Зае...

На 21 декември „БЕНЗОИЛ“ ќе го извлече добитникот на автомобилот „Фолцваген Т-Крос“

На 21 декември „БЕНЗОИЛ“ ќе го извлече добитникот на автомоб…

Ное 26, 2021 Магазин

Финалето од големата Наградна игра на Бензинските станици „БЕНЗОИЛ“ се ближи кон крајот. По четирите кола во изминатата година на 21 декември, роденде...

Костадинов: Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија за нашата општина, како модерна и европска Струмица

Костадинов: Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија …

Ное 26, 2021 Вести

„Започнавме да ја реализираме најдобрата верзија за нашата општина, како модерна и европска Струмица“, вака градоначалникот Костадин Костадинов ја зап...

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак

Ное 25, 2021 Маркетинг

Најдобрата BLACK FRIDAY понуда е во салоните на Алмак! Купи една и дoбиј ооогромен попуст на втората перница. Изберете модели од асортиманот на D...