Испечатете ја страната

ВМРО-ДПМНЕ ја почитува волјата на граѓаните и им честита на победниците во Струмица

Понеделник, 16 Октомври 2017

Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, Александар Донев, на денешната прес конференција упати благодарност до сите граѓани кои својот глас го дадоа за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, со честитка за доблеста да препознаат вистинска опција.

„Вашиот глас за нас значи чест и обврска во претстојниот период да работиме целосно посветени за доброто на Струмица и Република Македонија.

Донев вели дека, иако е премногу рано за анализи на текот на изборите и фактот дека овие Локални избори се одвиваа под сомнителни услови, ВМРО-ДПМНЕ ја почитува волјата на струмичани и има доблест да им честита на победниците на Локалните избори во Струмица.

„Почитувани членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ. Ви благодариме што во деновите од текот на кампањата и изборите, заедно работевме неуморно. Искуството покажа дека ВМРО-ДПМНЕ брзо и силно се консулидира, кога директно се соочува со интригите на политичкиот противник. Ние сме и потребни на нашата општина и татковина, ни претстои работа, обединување, докажување на вистината за Струмица и Република Македонија. Гордо и охрабрени од фактот, дека зад секој од Вас стои Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Струмица“ - истакна Донев.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Ленче Кукиќ сними видео спот на „Бисер“ - прва песна за „Гранд“

Ленче Кукиќ сними видео спот на „Бисер“ - прва песна за „Гра…

Јан 20, 2022 Магазин

Вечерва на YouTube каналот српската прпдукциска куќа Grand објави видео спот од првата песна на Ленче Кукиќ за ова продукција насловена „Бисер“. Авто...

Роденденот на вашето дете позабавен со декорациите на студиото „Петар Пан“ од Струмица

Роденденот на вашето дете позабавен со декорациите на студио…

Јан 20, 2022 Маркетинг

Студиото за декорација „Петар Пан“ од Струмица ги прави родендените на вашите деца поубави и позабавни, во ресторан или дома. Нека вашите п...

За утре ЕВН најавува шест часа прекин на електричната енергија во населбата Софилар

За утре ЕВН најавува шест часа прекин на електричната енерги…

Јан 20, 2022 ФЛЕШ ВЕСТИ

ЕВН Македонија информира дека утре (петок, 21 јануари) од 09:00 до 15:00 часот ќе има прекин на електричната енергија во населбата Софилар, Струмица, ...

Четири комбиња од Струмица вршеле меѓународен превоз на патници без документација

Четири комбиња од Струмица вршеле меѓународен превоз на патн…

Јан 20, 2022 Вести

Полицијата синоќа при контрола на граничниот премин Табановце откри четири комбиња кои вршеле меѓународен превоз на патници без документација. Станува...

После крштевањето Исусово, денеска се слави Крстителот

После крштевањето Исусово, денеска се слави Крстителот

Јан 20, 2022 Магазин

Православните верници денеска го празнуваат Свети Јован Крстител. За Јован самиот спасител рекол дека е најголем меѓу родените од жена и дека до него...

Трајче Серафимовски по втор пат го фати Светиот крст во Струмица

Трајче Серафимовски по втор пат го фати Светиот крст во Стру…

Јан 19, 2022 Вести

28-годишниот Трајче Серафимовски од Струмица беше најбрзиот кој го фати Светиот крст во водите на базенот „Аквариус“ во Струмица. Трај...

Денеска се празнува Богојавление - Водици

Денеска се празнува Богојавление - Водици

Јан 19, 2022 Магазин

Православните верници денеска го слават Богојавление - Водици. Традицијата вели дека на денешен ден Свети Јован Крстител го крстил Исус Христос во&nb...

Второто полугодие за основното и средното образование се одлага за 1 февруари

Второто полугодие за основното и средното образование се одл…

Јан 17, 2022 Вести

Владата на денешната втора, редовна седница, којашто се одржа преку видео конференциска врска, донесе одлука почетокот на второто полугодие на учебнат...