ЕУ во Струмица!

Петок, 31 Август 2018

Дознајте повеќе за можностите за финансирање што ги нуди Европската Унија или пак, сретнете се со aмбасадорот на Република Италија, Н.Е. Карло Ромео и тимот на Делегацијата на ЕУ и разговарајте со нив за Европската Унија и нејзината поддршка во општина Струмица.

Четврток, 6 септември од 10:30 до 13:30 часот, Дом на АРМ Струмица – Работилница за финансиската поддршка која ЕУ ја овозможува. Никола Бертолини, раководител на секторот за соработка на Делегацијата на Европска Унија ќе ги претстави можностите за финансирање што ги нуди ЕУ и начините како да се користат.
Пријавете се на www.euic.mk/eurabotilnici или на бесплатниот телефонски број 0800 88888.

Истиот ден од 18:30 до 20:00 часот, во „Club Maf Maf“ во Струмица – Средба со амбасадорот на Република Италија, Н.Е. Карло Ромео и тимот на Делегацијата на ЕУ, на која ќе можете да разговарате со нив за Европската Унија и на темата: Конкурентност и претприемништво. Средбата ќе ја модерираат Огнен Јанески и Ване Трајков.
Пријавете се на http://www.euic.mk/eusredbi или на бесплатниот телефонски број 0800 88888.

ЗАМИСЛИ ИДНИНА ЗАЕДНО
ЕУ за тебе!

 

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Во градинка во Струмица едно дете позитивно на ковид-19

Во градинка во Струмица едно дете позитивно на ковид-19

Сеп 17, 2020 Вести

Дете од еден од клоновите на струмичката градинка „Детска радост“ од Струмица е позитивно на тест од коронавирус, потврди за МИА директорот, Васил Буб...

Се издава стан во центарот на Струмица

Се издава стан во центарот на Струмица

Сеп 17, 2020 Веб Билборд

Се издава стан од 60 м² во центарот на Струмица, спроти малиот Градски парк. Подетални информации на: 072/250-200...

Расте дневната бројка на заразени со ковид-19 во Струмица, денеска дури 18 нови случаи, еден 44-годишен струмичанец почина

Расте дневната бројка на заразени со ковид-19 во Струмица, д…

Сеп 16, 2020 Вести

Во последните 24 часа направени се 1721 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19, најмногу во Скопје 33 лица, па следува Струмица со 1...

Се издава стан во Скопје

Се издава стан во Скопје

Сеп 16, 2020 Веб Билборд

Се издава стан во Скопје со површина од 40м² во населба Карпош 2, веднаш до Електро, Машински и Технолошки факултет. Подетални информации на: 070 377 ...

По алармантната состојба со ковид-19 во Струмица, градоначалникот Јаневски имаш состанок со одговорни лица од повеќе институции

По алармантната состојба со ковид-19 во Струмица, градоначал…

Сеп 15, 2020 Вести

Актуелната состојба со ковид-19 во општината Струмица е релативно загрижувачка, имајќи во предвид дека бројот на заболени расте. Факт е дека заболенит...

Не девет, туку 13 новозаболени со ковид-19, најмалиот има само 8 години

Не девет, туку 13 новозаболени со ковид-19, најмалиот има са…

Сеп 15, 2020 Вести

Нови 13 заболени од Ковид-19 се регистрирани на подрачјето на регионот што го покрива Центарот за јавно здравје во Струмица во изминатото деноноќие, а...

Две лице од Струмица починаа, девет струмичани се заразени од ковид-19, двајца се оздравени

Две лице од Струмица починаа, девет струмичани се заразени о…

Сеп 15, 2020 Вести

Во последните 24 часа направени 1404 тестирања, а регистрирани се 98 нови случаи на ковид-19. Според денешниот извештај девет лица во Струмица. Почин...

22-годишно момче повредено во сообраќајка на патот Дабиле - Петралинци

22-годишно момче повредено во сообраќајка на патот Дабиле - …

Сеп 15, 2020 Вести

СВР Струмица информира дека на регионалниот Дабиле – Петралинци, кај Струмица, автомобил „Фолксваген Пасат“, управувано од А.М. (22 години) од Старо Б...