Струмица

Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, денеска…
Пет лица од струмичките села Муртино и…
Вечерва од 20:00 часот во Центарот за…
Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски и…
Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во…
Вечерва завршуваат активностите по повод патрониот празник…
Во Индустриската зона кај Василево вчера околу…
Средното општинско училиште „Никола Карев“ во Струмица
Струмичанецот Иван Котев, еден од ретките доследни…
Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, традиционално…
Наградата за животно дело на општина Струмица,…
Доцна попладне вчера во 18:15 часот на…
Струмичките пожарникари во синоќешната дождлива ноќ во…
Денеска струмичани го слават Денот на заштитниците…
Денеска е Св. Петнаесет Тивериополски маченици. Од…