Струмица

Жител од струмичкото село Мокрино загинал кога…
Ексклузивно интервју со Горан Пандев за случувањата…
Струмица по 26-ти пат ќе биде домаќин…
Струмица денеска е домаќин на кампањата на…
Акцијата „Нахрани 10.000“, во организација на мрежата…
Во пресрет на Денот на независноста на…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Во Струмица денеска ќе бидат поставени три…
Првиот човек на 1ТВ Боки Јовановски на…
Стартуваа натпреварите од кадетската ракометна лига на…
Струмичанецот Дејан Илиев со неговиот Арсенал ќе…
Екипи од одделенијата „Чистота” и „Градско зеленило“…
„Доста беше неизвесност и изолација на нашата…
На вчерашната церемонија за свеченото затворање на…
Струмичкото семејство Караманолеви со апел до хуманите…
Пожарникарите на Противпожарната единица на Струмица, заедно…
Со претставата „Петтиот чин“ од црногорскиот автор…
Со отпочнување на проектот „Безбедно од домот…

Гори над Ново Село

Септември 03, 2018
Доцна попладнево околу 18:00 часот избувна пожар…
Во свечена и пријатна атмосфера во сите…
На 30 септември граѓаните на европска Струмица