Струмица

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска е…
574 првачиња од општина Струмица денеска го…
Поради дефект на водоводна мрежа на раскрсницата…
Вчера во Радово, струмичко се одржа манифестацијата…
Од Општина Струмица информираат дека приемот на…
Васил Бубев е нов директор на ЈОУДГ…
ФК Академија Пандев падна од лидерското место…
Струмичка Беласица го освои првиот бод во…
ФК Беласица се засили со поранешниот македонски…
Во рамките на летниот караван на активности…
Еден од најдобрите фудбалери за врска во…
Во понеделник на првиот ден од новата…
„Основните и средните општински училишта се подготвени…
560 првоодделенци во понеделник, 3-ти септември ќе…

ЕУ во Струмица!

Август 31, 2018
Дознајте повеќе за можностите за финансирање што…
Прекуграничните региони од Македонија и Бугарија започнаа…
Музичарот Живко Динев од Струмица, познат како…
Земјотрес со јачина од 3,2 степени според…