Струмица

Се наближува второто коло за двата струмички…
„Влегуваме во пазар од 500 милиони потрошувачи,…
Денеска околу 13:00 часот на улицата „8-ми…
Просторот кај чешмичката вечерва не беше доволен…
Синоќа во струмичкиот Амфитеатар, околу 300 матуранти…
Стотина млади гитаристи од Струмица и неколку…
Момците од Нокаут ќе ги донесат најромантичните…
Со натпреварите во првото коло вчера започна…
Лимените дувачки инструменти во една поинаква улога…
Иако беше најавено дека од вечерва настаните,…
Вечерва со почеток во 22:00 на сцената…
Премиерот Зоран Заев со сопругата Зорица, синоќа…
Струмица ќе го има првиот ноќен полумаратон…
ФК Академија Пандев од Струмица во своите…
Струмица започна да пулсира по ритамот на…
Камерниот оркестар на Битола насловен „Рок симфонија/Rock…