Струмица

Вчера околу 13 часот избувна пожар на…
Познатиот македонски ликовен уметник и хуманист кој…
Десет пожарникари од Територијалната Професионална Противпожарна едница…

Гори на Беласица

Октомври 10, 2018
Голем пожар на планината Беласица од кај…
По цели 14 години Ленче и Горан…
Во Струмица во рамките на Меѓународната хуманитарна…
Тимот од СОУ „Јане Сандански“ составен од…
Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека поради дефект…
Со дефиле на стотици готвачи низ струмичкото…
Меѓународната хуманитарна поетска манифестација „Со Босоногата по…
Кривичниот совет при Основниот суд во Струмица
Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека утринава…
Уште една победа на ракометарите на Струмица,…
Со благослов на Митрополитот Струмички Господин Наум,…
Во текот на вчерашниот ден МВР спроведе…
Синоќа во хотелот „Сириус“, пред струмичките бизнисмени…
Од идниот понеделник, па сè до петок,…
Од Општина Струмица информираат дека во периодот…