Струмица

На градоначалникот на општина Ново Село, Боро…
По вчерашната прес конференција на Александар Донев,…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
На локација до Пречистителната станица кај Сачево,…
На новинарско прашање, пратеникот на СДСМ Костадин…
Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во…
Синоќа околу 19:00 часот во атарот на…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Околу 14:30 часот на патот Струмица –…
Утринава околу 06:30 часот на автопатот Градско…
Од 1 до 7 октомври во Македонија…
Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека пред половина…
Во рамките на проектот финансиран од Детската…
За два месеци тројца специјалисти од Интерното…
Од Општина Струмица информираат дека во тек…
Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика…
Дражавната изборна комисија ги објави конечните резултати…
Државната изборна комисија ги објави податоците на…
Според претседателот на Општинската изборна комисија на…