Вести

Општина Струмица обезбеди нова противпожарна опрема и…
Општинската организација на СДСМ во Струмица ја…
Боби Ѓошиќ вработен во Секторот Музичка дејност…
Министерството за здравство информира дека во изминатите…
Позитивни ученици со Ковид-19, но дел и…
Министерот за здравство Венко Филипче на денешната…
Вчера околу 13:50 часот на регионалниот пат …
На денешната вонредна владина седница е прогласена…
Со пригодна свеченост која што се одржа…
Македонија денеска одбележува 30 години од спроведување…
Четири лица се повредени откако автомобил „Ауди“…
СВР Струмица информира дека вчера околу 11:45…
Денеска во сите основни и средни училишта…
На денешната 103-та седница Владата донесе дополнителни…
По објавувањето на кандидатурата на Костадин Костадинов…
Актуелниот градоначалник на Струмица Коста Јаневски ќе…
Жената со траен инвалидитет, уметник кој слика…