Вести

Како дел од проектот „Поврзување“ на Културно-информативниот…
Македонската фудбалска легенда, Горан Пандев во име…
Веќе два дена пожарникарите од струмичката Противпожарна…
Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, синоќа…
Македонската одбојкарска репрезентација на претстојното Европско првенство…
Репрезентативецот Александар Љафтов од Струмица потпиша договор…
Одбојкарскиот репрезентативец на Македонија, струмичанецот Ристо Николов…
ЈЗУ „Здравствен дом“ Струмица обезбеди ново теренско…
Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека…