Вести

Бугарската влада одлучи делумно да ги олесни…
Министерството за внатрешни работи од денеска, согласно…
Во Фудбалската Федерација на Македонија, денеска точно…
Под влијание на многу топла воздушна маса…
Средниот блокер Ристо Николов, потпиша нов договор…
Исплатата на пензии за месец јули почнува…
Делегатите на Собранието на Ловното друштво „Беласица“…
Денеска на 64-годишна возраст почина Бранко Џибулов…
Силен пороен дожд попладнево ја зафати струмичката…
Од Противпожарната единица на Струмица информираат дека…
Откако ги обезбеди услугите на Владо Милев,…
Македонскиот одбојкарски репрезентативец Владо Милев потпиша договор…
Екипа од Одделението „Комунална хигиена“ при ЈПКД…
Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните…
Вчера околу 19:00 часот во Штип, полициски…