Вести

Македонија има шанси за пласман во наредната…
Услугата персонална асистенција од денеска во Струмица
Пожарот со високотоксични испарувања, во кој завчера…
Поради дефект на водоводната мрежа, во прекин…
Репрезентација на Македонија ја освоија првата победа…
Вечерва околу 21:00 часот избувнал пожар кај…
Струмичкиот ФК „Беласица“ вечерва на социјалните мрежи…
По повод Светскиот ден на првата помош,…
Попладнево околу 15:30 часот Противпожарната единица на…
Во раните утрински часови, околу 04:00 часот…
Од Противпожарната единица на Струмица информираат дека…
Фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“ единствената…
Актерот од театарот на Вировитица, Хрватска, Драшко…
Ученици од „Хелен Дорон“ во Струмица, беа…
Македонската одбојкарска селекција го развиори македонското знаме…
Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека утре,…
Поради дефект на водоводната мрежа, без вода…