Вести

Од вечерва започнува киното на отворено на…
Две лица во Струмица се новозаболени со…
Денеска и утре ќе биде особено нестабилно…
Од утре (сабота, 15 август), Србија воведува…
Деветто издание на манифестацијата Струмица ОПЕН фестивал…
СВР Струмица информира дека вчера околу 12:00…
Претседателот Стево Пендаровски, денеска му го врачи…
На плоштадот „Гоце Делчев" и на Булеварот…
Околу стотина посетители синоќа рекреативно се искачија…
Под мотото „Поинаква приказна“ во Струмица започна…
СВР Струмица информира дека вчера околу 07:30…
Традиционалната меѓународна Струмичка ликовна колонија и годинава…