Вести

Македонските претставници освоија 11 медали од кои…
СВР Струмица поднесе кривична пријава против Т.К.…
Од вечерва во Изложбениот салон на Центарот…
Струмица празнува! Утрово на Спомен костурницата над…
Струмица денеска ја одбележува 75-та годишнина од…
Пожарот кој настана во куќа на улицата…
Градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски, на својата…
Денеска околу 15:30 часот екипа на Противпожарната…
Се делат канти за отпад на домаќинства…
Утре Струмица празнува, го слави Денот на…
По населените места во општина Струмица, ЈПКД…
Скромно и без црвениот тепих годинава, почна…
Со пригодна свеченост која што се одржа…
СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Џ.…
Македонија денеска одбележува 28 години од спроведување…
„Беласица“ ја забележаа и третата победа во…