Вести

Струмичани побараа од надлежните локални, но и…
Во организација на Здружението за музика, уметност…
Денеска и утре во спортската сала „Партизан“…
Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, денеска…
Пет лица од струмичките села Муртино и…
Вечерва од 20:00 часот во Центарот за…
Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски и…
Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во…
Вечерва завршуваат активностите по повод патрониот празник…
Во Индустриската зона кај Василево вчера околу…
Средното општинско училиште „Никола Карев“ во Струмица
Струмичанецот Иван Котев, еден од ретките доследни…
Тимот на Јувентус до 19 години изминатите…
Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, традиционално…