Вести

Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Македонскиот одбојкарски репрезентативец, струмичанецот Никола Ѓоргиев денеска…
Младиот струмички ракометар Стефан Андонов потпиша за…
Бугарската влада одлучи делумно да ги олесни…
Министерството за внатрешни работи од денеска, согласно…
Во Фудбалската Федерација на Македонија, денеска точно…
Под влијание на многу топла воздушна маса…
Средниот блокер Ристо Николов, потпиша нов договор…
Исплатата на пензии за месец јули почнува…
Делегатите на Собранието на Ловното друштво „Беласица“…
Денеска на 64-годишна возраст почина Бранко Џибулов…
Силен пороен дожд попладнево ја зафати струмичката…
Од Противпожарната единица на Струмица информираат дека…