Вести

Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека зелените…
Утрово околу 07:00 часот во „вештачко езерце“…
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Владата донесе Уредбата со законска сила за…
Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката…
Од Владата информираат дека почнувајќи од утре,…
За сторено кривично дело „Непостапување според здравствени…
СВР Струмица информира дека вчера околу 17:30…
Еден од двајцата пациенти заразени од коронавирус…
Министерството за здравство информира дека во изминатите…