Вести

„Сиромаштијата е една од најтешките состојби за…
Сите хумани граѓани и компании може да…
Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека денеска направија…
Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, денеска…
Министерството за здравство информира дека во последните…
Портпаролот на СВР Струмица, Хризантема Рендевска информира…
Под мотото „Ние за Вас“, на плоштадот…
Министерството за здравство информира дека во последните…
Во Ковид-центарот во Градската општа болница „8…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…