Вести

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните…
Вчера околу 19:00 часот во Штип, полициски…
По вчерашните тројца, денеска во Струмица се…
Од Противпожарната единица на Струмица информираат дека…
Државниот пазарен инспекторат утрово го затвори клубот…
СВР Струмица информира дека синоќа половина час…
Министерството за здравство објави дека пациент со…
Најдобриот играч на ФК „Академија Пандев“ во…
Од Противпожарната единица на Струмица информираат дека…
25-годишниот сениорски репрезентативец на Македонија, Марјан Радески,…
Според неофицијални конечни резултати на ДИК од…
Државната изборна комисија ги соопшти неофицијалните конечни…