Вести

Бројот на Противпожарната единица во Струмица -…
Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со КОВИД-19,…
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска…
Во изминатите 24 часа направени се 549…
Претседателот Стево Пендаровски донесе одлука за прогласување…
Десеттина пожарникари од струмичката Противпожарна единица, денеска…
Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев е…
Министерството за здравство информира дека денеска Институтот…
ЈПКД „Комуналец“ во соработка со Општина Струмица
Од утре започнуваат да работат моловите (трговските…
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната…