Вести

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Р.Р.…
Во изминатото деноноќие во Македонија се регистрирани…
Од Општина Ново Село информираат дека Зелениот…
На социјалните мрежи се споделува известување со…
Според најновите статистички податоци кои ги објави…
И денеска вработените на Струмичкото комунално претпријатие…
Во изминатите 24 часа регистрирани се 68…
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги…
Денеска околу 12:00 часот во атарот на…
Во изминатите 24 часа се регистрирани 49…