Вести

Министерството за здравство соопшти дека во изминатите…
Во последните 24 часа се направени 885…
Растот на бројот на новозаразени со корона…
Се уредува просторот околу Манастирската црква „Свети…
ЈПКД „Комуналец“ Струмица ги известува граѓаните дека…
Во последното деноноќие бројот на заразени повторно…
Вечерва во 22:51 и 22:52 часот е…